تولیت آستان قدس رضوی شامگاه شنبه 23 بهمن ماه با حضور در محل برگزاری «نمایشگاه مشهد دوست» از بخش‌های مختلف این نمایشگاه بازدید کرد.

به گزارش ثامن پرس، در این بازدید که بیش از یک ساعت به طول انجامید، وحید جلیلی معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد تولیت آستان قدس رضوی را همراهی و توضیحاتی را در خصوص بخش‌های مختلف نمایشگاه و فعالیت‌های آن بیان کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران با تاکید بر اثرگذاری زبان هنر در انتقال مفاهیم انقلاب اسلامی، تصریح کرد: در این نمایشگاه از زبان هنر برای انتقال مفاهیم تاریخ انقلاب اسلامی استفاده شده که باعث اثرگذاری بیشتر آن شده است.

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه وقایع دوران انقلاب در مشهد به صورت جامع و متنوع به نمایش گذاشته شده است، بیان کرد: پرداختن به رویدادهای انقلاب می‌تواند نسل غایب انقلاب را در فضایی واقعی و نمایشی با هویت انقلابی مشهد آشنا و خاطرات آن دوران را در ذهن بازدید کنندگان ثبت کند.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان، افزود: قطعا برای نسل جوان که انقلاب را درک نکردند، اجرای نمایش و بازسازی صحنه‌های انقلاب برای تداعی کردن آن اتفاقات بسیار اقدام مناسبی است.

وی این نمایشگاه را فرصتی مغتنم برای نشان دادن وقایع تاریخ انقلاب خواند و عنوان کرد: با توجه به اینکه نسل جوان امروز تنها شنونده خاطرات و رویدادهای انقلاب بودند، این نمایشگاه می‌تواند با بازسازی وقایع، اتفاقات و رویدادهای انقلابی فرصت آشنایی نزدیکتر برای آنان فراهم کند.

وی گفت: این نمایشگاه جلوه‌ای از جایگاه رفیع و تاریخ غنی ملت ایران را نشان می‌دهد، با این سابقه شکوهمند تاریخی رقم زدن تمدن و مدنیت اسلامی توسط این ملت دور از ذهن نیست؛ این نمایشگاه خود گواهی است که اظهارات اخیر سیاستمداران آمریکا در برابر ملت بزرگ ایران، یاوه گویی بیش نیست.

تولیت آستان قدس رضوی در پایان گفت: باید از این نمایشگاه در فرصت بیشتری از ایام پیروزی انقلاب اسلامی استفاده کرد تا تعداد بیشتری از زائران و مجاوران بارگاه مطهر رضوی بتوانند از آن بازدید کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: