مثل پدری که نان یک خانواده را می‌دهد و از فقر خودش شب گرسنه می‌خوابد، خوزستان دارد خودش را فدای ما می‌کند.

به گزارش ثامن پرس،مثل پدری که نان یک خانواده را می‌دهد و از فقر خودش شب گرسنه می‌خوابد، خوزستان دارد خودش را فدای ما می‌کند. با یک خودکار در ناز و نعمت نشسته‌ام و اینگونه انشا می‌نویسم: پدر فداکار است، پدر نان‌آور خانه است. می‌نویسم و خوشحالم که پدر را درک می‌کنم، که خودش در رنج و عذاب است و ما را در رفاه نگه داشته. چه درکی؟ بس کنیم این تئاتر مسخره را. چه کسی واقعا این درد و رنج را می‌فهمد؟ خوزستان روی تخت خوابی از طلا خوابیده است و کمرش درد می‌کند و مسئولانی که برای درمان این بیماری، ظاهرا فقط بلدند گفتار درمانی کنند! بسیاری از شهرهای این استان نه آب دارد نه برق! مردم دارند در فلاکت زندگی می‌کنند و ما اینجا دست روی دست گذاشته‌ایم و فقط درخواست رسیدگی داریم! درخواست داریم که خوزستان دوباره به حالت عادی برگردد و این تنها تلاش ما برای نجات کسانی است که اسمشان هم وطن است اما آنقدر از ما فاصله دارند که گویا فراموش شده اند...!

 

همه جا تعطیل شده است

آب و برق ۱۱ شهر استان خوزستان قطع شده. اوج بحران در شهرها و شهرستان‌های اهواز، ماهشهر، هندیجان، آبادان، خرمشهر، باوی، کارون‌، حمیدیه، سوسنگرد، هویزه و شادگان است. تمامی مراکز و ادارات دولتی به همراه دانشگاه‌ها و مدارس تعطیل  شده و فعالان بخش خصوصی و مغازه‌داران نیز خانه‌نشین شده اند. فلج شدن زندگی مردم در خوزستان در شرایطی است که استاندار خوزستان صراحتا می‌گوید: «این طوفان بسیار شدید بوده است و هیچ وقت این‌ میزان گرد و خاک را تجربه نکرده بودیم.»

 

ابراز نگرانی!

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی نسبت به وخیم شدن شرایط محیط زیستی استان خوزستان که با قطع برق و آب همراه شده و موجب برهم خوردن روند زندگی و ناراحتی به حق مردم شریف این استان شده، ابراز نگرانی کرد.

 

اعضای دفتر حزب اتحاد ملت ایران اسلامی، درباره شرایط محیط زیست استان خوزستان، تاکید کردند: «این موضوع توجه هرچه بیشتر همه نهادهای حکومتی به شرایط زیست محیطی کشور و به خصوص در جنوب کشور که رسیدگی فوری می طلبد!»

 

و باز هم ابراز نگرانی!

 محمدرضا عارف، رییس فراکسیون امید  مجلس در نامه‌ای به رئیس جمهور نوشت: بیش از یک دهه است که گرد و غبار، طوفان و ریزگردها بسیاری از مناطق جنوب و جنوب غربی کشور را در برگرفته و هزاران تن ذرات جامد ریز از بیابان‌های منطقه و شبه جزیره عربی و بخش‌هایی از داخل کشور را حمل و بر گسترده وسیعی از استان‌های کشور به ویژه استان خوزستان فرو می‌ریزد. این پدیده در روزهای اخیر به نحوی تشدید شده که علاوه بر ایجاد اشکال در سیستم‌های آب و برق و ...، زندگی مردم در این استان را نیز به شدت مختل کرده است لذا با توجه به جایگاه ویژه این استان و در مقام قدرشناسی از مردمی که به تعبیر امام راحل دین خود را به اسلام ادا کردند این فراکسیون خواستار توجه ویژه هیات وزیران و خصوصا شخص رییس‌جمهوری در اصلاح و بهبود وضع غیرقابل تحمل فعلی است.

 

و این بار نگرانی ما!

ما هم نگرانیم! نگرانی ما بیشتر از این است که حالا که همه ابراز نگرانی می‌کنند، چه کسی قرار است مردم خوزستان را از این وضعیت نجات دهد؟ چه کسی می‌تواند حتی وضعیت مردم این استان را که بدون آب و برق و نیازهای اولیه‌شان مثل چندین قرن پیش زندگی می‌کنند درک کند؟ خوزستان از خاکش برای ما طلا ساخته تا بتوانیم با آرامش در پایتخت و شهرهای دیگر زندگی کنیم و سهم خودش از این گنجی که از زیر پایش بیرون کشیده‌ایم هیچ است و این اولین «هیچ»  بدون اغراقی است که می‌توان برای امکانات یک استان به کار برد. استانی که وضعیت آب و هوایش به قدری بحرانی است که اسم فاجعه هم برای آن کم است.

 

آقای رییس جمهور، نمایندگان محترم مجلس و سایر مسئولین! اگر به ابراز نگرانی است ما هم نگرانیم، خیلی بیشتر از آن چیزی که شاید خیلی از مسئولان ابراز نگرانی می‌کنند هم نگرانیم ولی مشکلات خوزستان با این ابراز نگرانی‌ها حل نمی‌شود. مشکلات خوزستان یک مرد عمل می‌خواهد تا هموطنان ما را از این فاجعه‌ای که گریبانگیرشان شده نجات دهد. خوزستان نان آور خانه ماست، حالا که فلج شده، وظیفه فرزندان این خانه است که نگذارند آب در دل پدر پیر و فداکارشان تکان بخورد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: