شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی «تهران – مبارک» امسال با یک غافلگیری بزرگ آغاز به کار کرد. راهپیمایی‌ بزرگ عروسکی از مقابل تالار وحدت با حضور گسترده خانواده‌ها و فرزندان‌شان. بادبادک های رنگی در آسمان رها شدند و ضیافت عروسک ها آغاز شد.

 به گزارش ثامن پرس؛ شهر ناگهان حال و هوای دیگری پیدا کرد؛ پر از شادی کودکانه، پر از موسیقی، عروسک و کودک هایی که خنده هایشان هر رهگذری را به وجد می آورد. جشن اما تنها برای کودکان نبود؛ بزرگترها هم فرصتی برایشان فراهم شده بود تا اندکی از روزمرگی ها و دغدغه هایشان فاصله بگیرند و شریک شادی بچه ها شوند.

 در این گردهمایی عروسک‌هایی در اندازه‌های مختلف از عروسک‌های غول‌پیکر تا عروسک‌های کوچک انگشتی در کنار هنرمندان حضور داشتند.

حضور عروسک‌های غول‌پیکر زال، رستم، رودابه، غول شاهنامه، چارلی چاپلین و عروسک‌های داستانی و فانتزی دیگر از جذابیت‌های این کارناوال بود که با استقبال کودکان همراه شد. در عین حال کودکان حاضر در این کارناوال تابلوهای شعار جشنواره را که «آسمان عروسک‌ها آبی است» حمل می‌کردند. ملودی های خاطره انگیز هم چاشنی جشن عروسکی بچه ها شد تا خاطره این روزها را برایشان پررنگ کند و همیشه در ذهنشان بماند. ملودی‌هایی مانند خونه مادربزرگه، کلاه‌قرمزی، شهر موش‌ها و ... از جمله ترانه هایی بود که برای بچه ها پخش شد.

جمعیت حاضر بعد از طی کردن خیابان شهریار در چندین گروه مختلف در پارک دانشجو و خیابان انقلاب به سمت تئاتر شهر آمدند تا جشن عروسک‌ها در ساختمان چهارراه ولیعصر ادامه پیدا کند.

مرضیه برومند دبیر جشنواره شانزدهم تئاتر عروسکی «تهران - مبارک» با همراهی حمید جبلی، بهرام شاه‌محمدلو، آزاده پورمختار و هما جدی‌کار و مریم سعادت مسئولیت میزبانی از بچه ها را داشتند و به آنها خوشامد می‌گفتند.

بعد از طی شدن مسیر کارناوال عروسک‌ها تا محوطه مجموعه تئاتر شهر، مرضیه برومند دبیر این دوره از جشنواره سخنانی را ایراد کرد.

دبیر شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی «تهران - مبارک» در ابتدای سخنان خود گفت: جشنواره را به نام خدا شروع کنیم. دعا می‌کنم که آسمان همه عروسک‌ها و همه بچه‌ها آبی باشد. آرزو می‌کنم که صلح و امنیت همیشه و در همه جای دنیا برقرار باشد. آرزو می‌کنم هیچ بچه‌ای در هیچ کجای دنیا شب را با وحشت سپری نکند. برومند ادامه داد: آرزو می‌کنم عدالت در همه جای دنیا برقرار باشد و آرزوی شادی و شادمانی برای همه خانواده‌ها و بچه‌ها بویژه خانواده‌ها و بچه‌های ایرانی دارم.  جشنواره تئاتر عروسکی «تهران-مبارک» که توسط مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود، از 7 شهریور ماه آغاز و تا 6 روز ادامه خواهد داشت.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: