نشست «انقلابیگری و آینده انقلاب اسلامی» عصر روز گذشته، با حضور برخی مسئولین و نمایندگان تشکل‌های اصول‌گرا در مشهد برگزار شد.

به‌گزارش ثامن پرس، در این نشست که با حضور مسئولین بسیج دانشجویی سراسر کشور برگزار شد، محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، صادق محصولی عضو شورای مرکزی جبهه پایداری و علیرضا زاکانی دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی به سخنرانی پرداختند.

حبیبی: هویت دینی انقلاب حفظ شود

حبیبی در این نشست با بیان اینکه این موارد ما را به آینده انقلاب امیدوار می‌کند، تصریح کرد: اما باید بدانیم این به‌معنای تنبلی و آسودگی نیست، این مشروط به تداوم شایستگی‌های ماست، خدا با هیچ‌کس عهد اخوت نبسته است.

دبیر‌کل حزب موتلفه اسلامی در ادامه با اشاره به یکی از عوامل تداوم انقلاب اسلامی، گفت: هویت دینی انقلاب باید حفظ شود. انقلاب یک پایه ایدئولوژیک دارد و آن اسلام است که باید حفظ شود.

محصولی: باید آینده مطلوب انقلاب را بسازیم

صادق محصولی نیز در این نشست بحث آینده انقلاب اسلامی را موضوعی جدید ندانست و گفت: نباید به‌صورت انفعالی به آینده انقلاب نگاه کنیم. اگر ما صرفا آینده را بنگریم، انفعالی کار کرده‌ایم؛ لذا باید آینده مطلوب انقلاب را بسازیم.

وی در ادامه بر تناسب سه گزاره‌ کارگزاران، انقلاب و جمهوری اسلامی تاکید و تصریح کرد: اگر این سه تناسب نداشته باشند، شکست می‌خوریم.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در بخش دیگری از سخنان خود به نقش نخبگان در آینده انقلاب اشاره و اظهار کرد: حال که نظام ما مبتنی‌بر مردم‌سالاری و براساس انتخابات اداره می‌شود، نخبگان باید با تبیین و بصیرت‌دهی خود، موجب انتخاب کارگزاران متناسب با انقلاب اسلامی و آرمان و اهدافش باشند.

محصولی یکی از اقدامات دشمن برای مواجهه با انقلاب اسلامی را تبیلغ اسلام التقاطی دانست و افزود: مشکل اصلی کشور همین است. همه می‌گویند انقلاب اسلامی؛ اما در بزنگاه‌ها، نظیر فتنه، پایشان می‌لغزد. وی همچنین در پاسخ به این سوال که چرا مردم از نظام فاصله می‌گیرند، گفت: به این خاطر است که مسئولین و ما از مردم فاصله گرفتیم. وقتی نماینده‌ مجلس یا رئیس‌جمهور در زمان انتخابات با شعارها به‌دنبال جمع‌کردن رأی مردم است و پس از رأی‌آوردن، مردم را فراموش می‌کند، مردم رویگردان می‌شوند.

زاکانی: مهم‌ترین چالش بیرونی انقلاب، نظام سرمایه‌داری و لیبرال غربی است

در بخش پایانی این نشست سه‌ساعته، علیرضا زاکانی به تشریح دیدگاه‌های خود دراین‌خصوص پرداخت. وی با اشاره به راه‌های طی‌شده انقلاب اسلامی، گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی، امام الگویی را مطرح کردند که درراستای نیاز جامعه بود. ایشان در پاسخ به این نیاز، الگوی اسلام ناب را ارائه کردند.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در تشریح مسیر طی‌شده، ادامه داد: تا امروز بیشتر حرکت‌ها ناظر به رفع و دفع آفت‌ها در مسیر انقلاب بوده است. فراخوان رهبری برای انقلابی‌عمل‌کردن به نظر بنده توجه‌دادن به مسیری است که موجب ادامه و استمرار انقلاب اسلامی شود.

زاکانی در ادامه به موانع و الزامات فراروی انقلاب اسلامی پرداخت و تصریح کرد: مهم‌ترین چالش بیرونی، نظام سرمایه‌داری و لیبرال غربی و مهم‌ترین چالش داخلی نیز مسئولین بی‌باور به مکتب امام است.

وی در تشریح الزامات فرارو نیز گفت: ما باید به مکتب امام رجوع کرده و برای تحقق مرحله سوم انقلاب اسلامی (دولت اسلامی) جبهه انقلاب را سامان‌دهی کنیم؛ همچنین عمق استراتژیک انقلاب اسلامی را تقویت کنیم.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی، در ادامه به تبیین چگونگی آغاز تحول و گام‌های اقدام پرداخت و ادامه داد: شناخت دقیق وضعیت و شرایط خطیر کنونی انقلاب و هم‌داستانی خواص ویژه جامعه پیرامون آن و اتفاق‌نظر در ضرورت تحول و طرح مربوطه آن، از موارد مورد اهمیت در این مسیر است.

 
 
موسسه فرهنگی شهرآرا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: