مشهد ـ معاون اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور گفت: همزمان با بزرگداشت هفته دولت، پانزدهمین جشنواره فیلم «رأفت» و بیست و یکمین هفته فیلم و عکس در نیشابور آغاز شد.

به گزارش ثامن پرس؛ خلیل‌الله عراقی در این گفتگو  اظهار کرد: ۵۰ فیلم مستند، داستانی، انیمیشن وتجربی از ۴۲ فیلم‌ساز در طول برگزاری جشنواره رأفت در نیشابور به نمایش درمی‌آید.

وی با اشاره به اسامی تعدادی از این فیلم‌ها گفت: فیلم هایی چون فضای سرد، ثانیه‌های سربی، از فردا سیگار، یک دره تنهایی  اله‌یار، چگونه، سمای آب، گریز از من، درختان ایستاده می‌روند، رُژ، نمای نزدیک، پازل، چهارم شخص مفرد، بادی بالانس، سرنگ اسپرسو، سین مثل سپیده، این خانه امن است، کلاه ابری، حالا دیگه باربی شدی، آوار زندگان، در سیاهی  شب و در بخش ویژه، فیلم‌های تولیدی اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیشابور به اکران درمی‌آید.

عراقی خاطرنشان کرد: داوری آثار بخش فیلم توسط وحید بیان، علی شورورزی، احمد نیک فرجام، جواد نادری و مجید محمدی‌پناه صورت می‌پذیرد و فیلم‌های برگزیده تا سوم شهریورماه از ساعت ۱۸ تا۲۰ بعد از ظهر در تالار ادیب این اداره اکران می‌شود.

معاون اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور یادآور شد: این جشنواره با موضوعات فرهنگ رضوی، ایثار و شهادت،  حجاب و عفاف، سبک زندگی و بخش آزاد برگزار می‌شود و در حاشیه برگزاری این جشنواره جلسات نقد و بررسی  و نشست تخصصی فیلم برگزار می‌شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: