بعد از ممانعت از ورود به جلسه امتحان و صادر نکردن کارت آزمون و گرفتن تعهد کتبی از دانشجو در حین جلسه که در برخی از واحدهای دانشگاه آزاد اتفاق افتاده است، (اینجــــــــا) حاشیه‌هایی در بعضی از این واحدها به وجود آمد که در جای خود، قابل تامل است.

به گزارش ثامن پرس؛ هرچند کار دانشجویان دانشگاه آزاد واحد شهر قدس بعد ماجرای بدهی و ممانعت از شرکت در امتحانات، راه افتاد و فعلا می‌توانند تا سقف 200 هزار تومان بدهی وارد پورتال شوند و کار خود را انجام دهند، اما ماجرا به همینجا ختم نمی‌شود.

یکی از شبکه‌های اجتماعی دانشجویان شهرقدس مدعی شد که طی چند روز اخیر شکایت های زیادی از سوی دانشجویانی که مشغول تحصیل در ترم تابستان جاری هستند را دریافت کرده است، شکایت‌هایی مبنی بر اینکه با توجه به پرداخت بدهی ها و گاها حتی آنهایی که بدهی خود را صفر کرده اند، متوجه شده اند که بدون اطلاع قبلی و توجیه دانشجویان آن هم درست زمان شروع امتحانات مبلغی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان به بدهی آنان اضافه شده است و از آنجایی که گزینه محاسبه شهریه در پورتال این واحد در طی این سالها عملا غیر قابل استفاده است! باعث ایجاد نارضایتی در بین این دانشجویان شده است.

حالا اما دانشجویان نگرانند با توجه به اینکه این امکان وجود دارد که در ترم های آینده و با وجود شهریه های سنگین بخصوص برای ورودی های جدید از این قبیل اقدامات غیرمنصفانه که قشر گسترده ای از دانشجویان را از ادامه تحصیل باز خواهد داشت از جمله محرومیت از امتحان در صورت داشتن بدهی، افزایش غیرقانونی شهریه ها و مواردی از این دست بدون اعلام قبلی دوباره اتفاق بیافتد.

همچنین، یکی از دانشجویان در این باره پستی را منتشر کرده است که می‌تواند در جای خود، جالب توجه باشد:

اقدامات خلق‌الساعه در فضای آموزش عالی کشور در سال‌های اخیر محل بحث و چالش‌های فراوانی بوده است و دانشجویان زیادی را به دردسر انداخته است.

دانشجویانی که ممکن است به علت پرداخت شهریه‌های سنگین با مشکلات اقتصادی عدیده‌ای در زندگی‌شان روبرو وند، به یکباره و بدون اطلاع قبلی، چند روز مانده به امتحان، برای شرکت در جلسه آزمون مجبور به تهیه و پرداخت دوباره هزینه‌هایی می‌شوند که در مواردی حتی دلیل آن را هم نمی‌دانند!

با این همه باید دید و منتظر ماند که تکلیف دانشجویان دانشگاه آزاد چه می‌شود؟ آیا برای انتخاب واحد و آغاز ترم جدید، دوباره با این مشکلات مواجه می‌شوند؟

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: