تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به نقش جوانان در عرصه های گوناگون انقلاب اسلامی به ویژه دفاع مقدس، گفت: امروز مسئولان ما باید هم چون امام راحل عظیم الشان و مقام معظم رهبری جوانان مومن و انقلابی را باور کنند.

به گزارش ثامن پرس، 62 دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف صبح امروز طی آئینی در کتابخانه و موزه ملی ملک تهران، 76 مدال خود در المپیادهای علمی داخلی و خارجی را به نیابت از مقام معظم رهبری، به تولیت آستان قدس رضوی تقدیم کردند.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی طی سخنانی در این مراسم به تبیین پیام های این اقدام دانشجویان نخبه پرداخت و گفت: اولین پیام این حرکت، وجود جوانان مستعد و توانمندی است که می توانند در عرصه کسب علم و دانش بر قله های افتخار بایستند و نوید دهنده آینده ای روشن برای کشور و نظام مقدس اسلامی ما باشند.

وی بصیرت و زمان شناسی جوانان فرهیخته را دومین پیام این حرکت دانست و اظهار کرد: جوانان برومند و فرهیخته ما می دانند که امروز باید توانمندی آن ها در خدمت نظام مقدس اسلامی، رهبری بصیرت آفرین و رشد کشور به کار گرفته شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه کشور ما نه تنها در منطقه که در سطح جهانی باید سرآمد باشد، گفت: سومین پیام این اقدام دانشجویان آن است که ما می توانیم کشورمان را با اتکا به اقتصاد مقاومتی و بهره گیری از علم، توانمندی و انگیزه انقلابی جوانان خودمان و بدون نگاه به دست و اراده بیگانگان بسازیم.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در ادامه به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه اعتماد به جوانان مومن و انقلابی اشاره و خاطر نشان کرد: مسئولان همه بخش ها باید جوانان را باور کنند، چرا که جوانان ما در عرصه های مختلف نشان داده اند که می توانند گره گشای امور کشور باشند.

وی تاکید کرد: امروز مقام معظم رهبری به عنوان سکاندار انقلاب اسلامی، حقیقتاً جوانان انقلابی را باور دارند.

تولیت آستان قدس رضوی مخاطب پنجمین پیام اقدام دانشجویان نخبه دانشگاه صنعتی شریف را دشمنان نظام و انقلاب اسلامی دانست و گفت: دشمنان ما امروز به ظاهر مسئله پیشرفت کشور در زمینه هایی هم چون انرژی هسته ای را به عنوان دغدغه شان مطرح می کنند. اما آن ها باید بدانند که مهم ترین مولفه قدرت در نظام ما جوانان متدین، مومن، انقلابی و دلداده به خداوند متعال هستند.

وی افزود: دشمنان باید این پیام را دریافت کنند که حدود 70 جوان نخبه ما مدال هایشان را که نماد توانمندی علمی و فرهیختگی آنهاست، به جان جانان این کشور، مقام معظم رهبری تقدیم می کنند.

حجت الاسلام المسلمین رئیسی با بیان اینکه بسیاری از مستضعفان و محرومان جهان به کشور ما امید دارند، اظهار کرد: به دست توانمند این جوانان عزیز گره های کشور گشوده و گام های بلندی برداشته می شود.

تولیت آستان قدس رضوی همچنین ضمن تقدیر از زحمات اساتیدی که در تربیت دانشجویان نخبه نقش داشته اند، گفت: مراکز علمی، به ویژه دانشگاه هایی مثل صنعتی شریف که جوانان فرهیخته و آینده ساز کشور را تربیت می کنند، باید تلاش کنند در کسب علم، فرهیختگی، تهذب و حضور در عرصه های اجتماعی پیشتاز باشند.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی هم چنین گفت: مقام معظم رهبری از این منظر که اهدای مدال های دانشجویان نخبه، نشان از علم، توانمندی، بصیرت و اراده جدی جوان ها دارد، خرسند خواهند شد.

محمد حسین بی نیاز، دارنده دو مدال برنز المپیاد نجوم و دانشجوی رشته هوا و فضای دانشگاه صنعتی شریف نیز طی سخنانی در این مراسم به نمایندگی از دانشجویان، گفت: این اقدام بهانه ای بود برای اینکه نشان دهیم حاضریم از هر طریق به رهبر و ولی امرمان خدمت کنیم و کشور را آنگونه که ایشان می خواهند بسازیم.

سردار کاظمینی، فرمانده سپاه تهران بزرگ نیز در سخنانی به تاکیدات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری درباره اهمیت نقش جوانان در سرنوشت کشور اشاره و عنوان کرد: امیدوارم آیندگان هم به مانند شما و شهدای گذشته، برای کشور افتخار بیافرینند.

همچنین در این مراسم تعدادی از دانشجویان به نام های مجتبی فیاض بخش، مهدی زینالو، سعید حسن زاده، حیدر عباسی و خانم تیموری به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.

در پایان این مراسم 76 مدال دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در المپیادهای بین المللی و ملی به حجت الاسلام والمسلمین رئیسی تقدیم و غبار و هدیه متبرک بارگاه منور رضوی به دانشجویان اهدا شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: