دویچه وله نوشته است: در طرح یاد شده گفته می‌شود که مردم باید آمادگی حفاظت از خود را تا انجام اقدامات لازم از سوی دولت داشته باشند. در این طرح همچنین بر لزوم آماده کردن یک سیستم اخطاردهنده قابل اعتماد تاکید شده است.

 
فروشگاه خطر نزدیک است/ همه مردم باید برای ده روز آب و آذوقه ذخیره نمایند

 

به گزارش ثامن پرس، دولت آلمان برای اولین بار از زمان جنگ سرد به شهروندان این کشور توصیه کرده است اقدام به ذخیره آب و آذوقه برای استفاده در شرایط اضطراری کنند.

 

دولت آلمان قصد دارد برای آنکه شهروندان این کشور در صورت وقوع فاجعه یا حمله مسلحانه، خودشان به طور موقت قادر به تأمین نیازهایشان باشند، آنها را به نگهداری مایحتاج اولیه لازم برای ده روز برانگیزد.

 

روزنامه آلمانی "فرانکفورتر آلگماینه" در شماره ویژه روز یکشنبه (۲۱ اوت/ ۳۱ مرداد) خود گزارش داد که در "طرح دفاع مدنی" که قرار است کابینه آلمان آن را در روز چهارشنبه آینده (۲۴ اوت) تصویب کند، "از مردم خواسته می‌شود که مواد غذایی و بهداشتی مورد نیاز برای مدت ده روز را در خانه به صورت ذخیره نگهداری کنند".

 

دولت آلمان در طرح خود بر ذخیره آب آشامیدنی نیز تأکید می‌کند. در طرح عرضه شده آمده است که مردم باید از طریق اقدامات خود برای تامین نیازهایشان تا زمانی که دولت اقدامات لازم را انجام دهد، برای هر فرد آب با کیفیت خوب برای مصرف پنج روز و برای هر روز دو لیتر ذخیره کنند.

 

این نخستین راهبرد دفاع مدنی در آلمان از پایان دوره جنگ سرد تا کنون است. کمیته بودجه مجلس نمایندگان آلمان در سال ۲۰۱۲ خواستار تنظیم این طرح شده بود. در این طرح ۶۹ صفحه‌ای گفته شده که "حمله به قلمرو آلمان، که نیاز به دفاع متعارف از کشور داشته باشد نامحتمل است". با وجود این، لازمه تامین امنیت آن است که برای مواردی که ممکن است در آینده موجودیت افراد را به خطر بیفکند، آمادگی داشت.

 

به گزارش بی بی سی، در این سند آمده است که "حمله به خاک آلمان، به طوری که نیازمند دفاع متعارف ملی باشد، بعید است"، اما افزود که یک تهدید عمده امنیتی علیه کشور در آینده را نمی توان مردود دانست، بنابراین تدابیر لازم برای دفاع مدنی ضروری است.

 

آلمان ها به سرعت با هشتگ "Hamsterkaeufe" (خرید هراسان) در توییتر به آن واکنش نشان دادند.

 

توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان، به گروهی از دانش آموزان گفت که آلمان باید برای شرایطی آماده باشد که در آن منابع آب و ‌آذوقه سمی شده یا جریان نفت و گاز قطع شده است.

 

اما دیتمار بارتش رهبر حزب چپگرای دی لینکه در انتقاد از این تصمیم گفت "شما با مجموعه تازه ای از پیشنهادها، مثل احتکار تدارکات، می توانید مردم را کاملا مضطرب کنید."

 

کنستانتین وان نوتز، معاون رهبر پارلمانی حزب سبز، گفت روزآمد کردن توصیه دفاع مدنی که از سال ۱۹۹۵ تاکنون دست نخورده اقدامی معقول است.

 

اما او افزود:‌ «من نمی توانم سناریوی حمله ای را تصور کنم که نیازمند ذخیره تدارکات توسط عموم باشد.»

 

 

به نوشته روزنامه "زود دویچه"، طرح دفاع مدنی در واکنش به سوءقصدهای تروریستی اخیر در وورتسبورگ و آنسباخ یا وضعیت پناهجویان در حال حاضر نیست. مناسبت اقدام برای تدوین این طرح و اجرای آن حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ در آمریکا و نیز بالا آمدن آب رودخانه اِلبه و سیل در ماه اوت سال ۲۰۰۲ بوده است.

 

یک دلیل به روز کردن این طرح این است که پیامدهای تغییر آب و هوا در سراسر دنیا بهتر از گذشته قابل پیش‌بینی است.

 

دویچه وله نوشته است: در طرح یاد شده گفته می‌شود که مردم باید آمادگی حفاظت از خود را تا انجام اقدامات لازم از سوی دولت داشته باشند. در این طرح همچنین بر لزوم آماده کردن یک سیستم اخطاردهنده قابل اعتماد تاکید شده است.

 

پناهگاه سابق در آلمان شرقی در نزدیکی سول

 

پناهگاه‌های جنگ سرد هنوز وجود دارند

حدود دو هزار پناهگاه در آلمان غربی با کمک بودجه فدرال ساخته شد (آلمان شرقی کمونیست شبکه پناهگاه های خود را داشت)

 

در "باد نوینار آیوایلر" در ۳۰ کیلومتری بن یک پناهگاه مخصوص حمله اتمی ساخته شد.

 

قوانین آلمان می گوید که پناهگاه های جنگ سرد نباید به ساختمان های دیگری تبدیل شوند.

 

آلمان هنوز مخفیگاه هایی دارد که در آنها آذوقه از جمله پودر شیر و حبوبات ذخیره شده است. ذخیره این انبارها منظما بررسی و نو می شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: