امام‌جمعه قوچان با اشاره به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بر این موضوع تأکید کرد که شورا محل تاخت‌وتاز سیاسی، تصفیه بندی، جناح‌بندی و طایفه گری نیست و اگر شورایی این‌گونه باشد موفق نخواهد بود.

به گزارش ثامن پرس،حجت‌الاسلام محمدعلی دستجردی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه قوچان در مصلای قبای این شهرستان با اشاره به دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، اظهار داشت: مردم می‌خواهند در این انتخابات اظهارنظر کنند، پس باید به شورایی رأی بدهند که همدل بوده و در آن تفاهم وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه در دور آینده شورای شهر تعداد اعضا در قوچان به هفت نفر کاهش پیداکرده است، گفت: اگر این هفت عضو با یکدیگر همدل نباشند شورای خوبی نیز تشکیل نخواهند شد و تنها به دنبال جنجال، اظهارنظرهای بی‌مورد و زدن رقیب به زمین هستند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی قوچان با تأکید بر اینکه باید کسانی را برای شوراهای اسلامی انتخاب کرد که شورا را محل تاخت‌وتاز و تصفیه‌خانه قرار ندهند، تصریح کرد: بنا نیست شورای اسلامی به دنبال جناح‌بازی، تاخت‌وتاز سیاسی، خط و خط بازی و طایفه گری باشد زیرا این‌گونه شورا موفق نخواهد بود.

دستجردی تأکید کرد: مردم به هرکس که در راه این انتخابات شورای اسلامی شام می‌دهد و مخارج غیرمتعارف دارد رأی ندهند زیرا این افراد اهل چپاول بوده و از این طریق تنها می‌خواهند برای خودرأی جمع کنند.

وی انتخاب شهردار و دهیار را شاه‌بیت اصلی شوراهای اسلامی شهر و روستا دانست و افزود: باید شورایی انتخاب شود که شهردار یا دهیار کارآمد، دین‌مدار و انقلابی انتخاب کنند تا از این طریق موجبات پیشرفت، آبادانی و توسعه شهر و روستا را به وجود آورند.

خطیب جمعه قوچان با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری که همزمان با شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار خواهد شد، بیان کرد: مردم در انتخابات ریاست جمهوری باید به کسی رأی بدهند که مطیع عملی ولایت بوده و به توان داخلی اعتقاد داشته باشد تا با تحقق این امور به قله‌های پیشرفت و ترقی رسید.

دستجردی با اشاره به تحولات منطقه و برگزاری اجلاسیه‌ای به‌منظور طرح سازش میان اعراب و اسرائیل، یادآور شد: اتحادیه عرب برای بیانیه پایانی خود 19 بند مطرح کرده است اما آن‌چنان ذلت‌بار بود که در تمام این بندها مسئله اول دنیای اسلام یعنی فلسطین نادیده گرفته‌شده است.

وی با یادآوری این موضوع که در این بیانیه زمینه‌سازی برای ندیدن جنایات آل سعود در یمن شده است، ابراز داشت: این بیانیه داعش و ایران را در کنار هم قرار می‌دهند درصورتی‌که دلارهای عربستان علیه شیعه، داعش را به وجود آورده است و دنیا نیز به این موضوع اذعان دارد.

امام‌جمعه قوچان بابیان اینکه هنوز رد چکمه‌های بعثیان عراق در کویت دیده می‌شود اما امیر کویت دم از تفرقه می‌زند، عنوان کرد: برای رسیدن به قله‌های پیشرفت باید جنبش‌های مقاومت تقویت شود و تحقق این امر جهان اسلام را متوجه خواهد کرد.

دستجردی با اشاره به اینکه دنیای اسلام چشمش به ایران بوده تا ببیند در چه زمینه‌هایی توفیق و موفقیت کسب می‌کند، گفت: برای رسیدن به قله‌ها باید در برابر تحریم‌های ظالمانه مقاومت کرد و نباید کُرنش و برخوردی ذلیلانه داشت.

وی با اشاره به شعار سال جدید و تأکید بر اینکه باید در تولیدات داخلی تلاش صورت بگیرد، بیان کرد: با آمار و ارقام نمی‌شود بلکه باید تولید و اشتغال در جامعه دیده شود و مسئولین به این حکم حکومتی مقام معظم رهبری توجه کنند که باید مانع ورود مسائلی به کشور بشویم که توان تولید داخلی وجود دارد زیرا این ورود یک حرام شرعی است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: