نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی گفت: اسلام عملی از نظر اقتصادی در بانکهای اسلامی باید گسترش یابد تا شاهد اقدام همراه با عمل باشیم.

به گزارش ثامن پرس از بیرجند، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی ظهر امروز در دیدار رئیس و معاونان اداره امور شعب بانک مهر اقتصاد استان اظهار داشت: اقتصاد در هر کشور، جامعه و خانواده‌ای مصداق خون در بدن را دارد و بدنی می‌تواند روی پای خود بایستد که فشار خونی مناسبی داشته باشد.

وی تصریح کرد: آنان که خللی در اقتصاد جامعه ایجاد می‌کنند جزو کسانی هستند با خداوند در تقابل و جنگ هستند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی عنوان کرد: قوانین بانکداری اسلامی در قالب حقوق شرعی مشخص شده است و متأسفانه در برخی از قوانین مشکلاتی دیده می‌شود و بیشتر برخوردها و اختلافاتی که به وجود می‌آید در نحوه اجرای این قوانین است.

عبادی بیان کرد: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران جز پیشرفته‌ترین قانونهای جهان است که قابل قیاس با قانونهای دیگر کشورها نیست که موفقیت در اجرای آن به این بستگی دارد که چگونه و در کجا استفاده شود.

وی اظهار داشت: متأسفانه امروزه شاهد هستیم به تعهدات دینی آن طور که باید و شاید در نظام بانکداری عمل نمی‌شود و در این راستا باید فرهنگ‌سازی شود و بانکها سرمایه‌های خود را در راستای توسعه کشور عملیاتی کنند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد: بیگانگان با الگو گرفتن از بانکداری اسلامی در نظام بانکداری خود موفق هستند اما متأسفانه ما با در اختیار داشتن بانکداری اسلامی به شایستگی از آن استفاده نمی‌کنیم.

انتهای پیام/

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: