قرآن مطلای سیدعلی‌اصغر موسویان طی مراسمی به مناسبت سالروز میلاد امام علی(ع) به تولیت حرم مطهر علوی اهدا شد.

به گزارش ثامن پرس،به نقل از پایگاه خبری imamali.net، مراسم جشنی به مناسبت سالروز میلاد نخستین امام شیعیان جهان در صحن حضرت فاطمه زهرا(س) حرم علوی برگزار شد و مسئولان و نمایندگان آستان‌های مقدس و زیارتگاه‌های عراق، نمایندگان دفاتر مراجع شیعی، طلاب و اساتید حوزه‌های علمیه و مسئولان ادارات و مؤسسات دولتی عراق در آن حضور یافتند.

این مراسم با قرائت قرآن آغاز شد و با برنامه‌هایی از جمله سخنرانی سید‌نزار هاشم حبل المتین، تولیت آستان مقدس علوی با موضوع ابعاد شخصیتی امام علی(ع) و تلاوت گروهی قرآن و تواشیح همراه بود.

در ادامه مراسم سیدعلی‌اصغر موسویان، هنرمند و خوشنویس کشورمان قرآن مطلای خود را به مناسبت میلاد امام علی(ع) به تولیت آستان علوی اهدا کرد.

نخستین مراسم رونمایی از قرآن مطلا در باشگاه خبرنگاران پویا صورت گرفت و قرار است این قرآن در موزه آستان مقدس امیرالمؤمنین(ع) در معرض دید عموم قرار بگیرد.

جنس ورق‌های قرآن علی‌اصغر موسویان، هنرمند البرزی از برنز و طلا است که در اصطلاح به آن «مطلّا» گفته می‌شود و طبق نظر کارشناسان این اثر در نوع خود بی‌نظیر است.

این اثر در 54 برگ و در ابعاد 20 در 30 سانتی‌متر با خط نسخ کتابت شده که ورق‌های آن به‌وسیله لوله‌های فلزی برنجی به یکدیگر متصل شده است.

وزن آن بیش از 30 کیلو‌گرم است و با توجه به ویژگی‌های خاص مرقّع‌بودن به‌ طول 8 متر قابلیت چیدمان به هر شکل را دارد.

این اثر، دومین قرآن مطلّای موسویان است و نخستین آن در سال 93 توسط این خوشنویس، کتابت شد.

دومین قرآن مرقّع مطلّا نیز سال گذشته با طراحی استاد «ابوالفضل خدایی» و تلاش‌های مجدانه موسویان کتابت شد.

مراسم رونمایی از این قرآن در اوایل هفته جاری در باشگاه خبرنگاران پویا برگزارشد.

انتهای پیام/

قرآن طلا

قرآن طلا

قرآن طلا

 

قرآن طلا

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: