مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری مشهد از احداث و بهره‌برداری فروشگاه اختصاصی میوه و تره‌بار در مشهد خبر داد.

به گزارش ثامن پرس،احمد محبی اظهار داشت: در حال حاضر شهرداری مشهد 16 بازار میوه و تره‌بار و 29 فروشگاه ارزاق عمومی در مشهد احداث کرده است.

وی افزود: هدف از احداث این فروشگاه‌ها و بازارها عرضه میوه و کالاهای مورد نیاز شهروندان با قیمت و کیفیت مناسب و همچنین کاهش سفرهای درون‌شهری است.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری مشهد تصریح کرد: در کنار این فروشگاه‌هایی که احداث شده شهرداری مشهد توجه ویژه‌ای به احداث بازارهای میوه و عرضه میوه با قیمت مناسب در آن داشته است.

محبی گفت: در این راستا نخستین فروشگاه اختصاصی میوه و تره‌بار شهر مشهد به بهره‌برداری رسیده است.این فروشگاه در فضایی به مساحت 800 مترمربع در قاسم‌آباد، تقاطع بولوار شریعتی و امامیه احداث شده است. میوه‌هایی که در این فروشگاه عرضه می‌شود مانند تمام بازارها از میدان بار تهیه و با قیمت مناسب به فروش می‌رسد. برای احداث این فروشگاه 680 میلیارد ریال هزینه شده است.

پیشرفت 70 درصدی پروژه دوربرگردان‌های غیرهمسطح شاهد

مدیر نظارت بر پروژه‌های عمرانی شهرداری مشهد مقدس از پیشرفت بیش از 70 درصدی دوربرگردان‌های غیر همسطح شاهد خبر داد.

سید محمود ریحانی با اعلام این خبر اظهار کرد: اجرای دوربرگردان‌های غیرهمسطح شاهد که از چندی قبل آغاز شده با سرعت در حال انجام است.هفته گذشته مسیر انحرافی ایجاد شد و این پروژه تا کنون بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

ریحانی با اشاره به اعتبار 15 میلیارد تومانی برای اجرای این پروژه، خاطرنشان کرد: تاکنون حدود 12 میلیارد تومان برای اجرای این پروژه هزینه شده است.در حال حاضر دو عرشه در باند شمالی و جنوبی، رمپ‌‌های ورودی و خروجی، اصلاح جدول‌گذاری‌های مسیر بزرگراه و ... در حال انجام است.

مدیر نظارت بر پروژه‌های عمرانی شهرداری مشهد مقدس تصریح کرد: در صورت مساعد بودن وضعیت جوی، این پروژه در خردادماه سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید تا شاهد کاهش ترافیک محدوده پلیس راه امام هادی(ع) باشیم.

تاکید بر ارتباطات دوجانبه مهمترین دستور کار اجلاس شهرداران جهان اسلام

رئیس اداره روابط خارجی شهرداری مشهد گفت: ایجاد ارتباطات دوجانبه از جمله مهمترین مباحث قابل طرح در اجلاس شهرداران جهان اسلام خواهد بود.

حسین کشیری با بیان این مطلب، اظهار کرد: مسایلی چون معماری اسلامی، اقتصاد اسلامی و ایجاد ارتباطات دوجانبه شهرهای اسلامی از مهمترین مسایلی است که در نخستین اجلاس شهرداران جهان اسلام در مشهد مطرح و مورد بحث و بررسی طرفین قرار خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه این اجلاس می‌تواند تا حد قابل توجهی خلاء ارتباطی بین شهرداران و شهرهای جغرافیای جهان اسلام را پر کند، عنوان کرد: مدیران شهری در حاشیه برگزاری این اجلاس، با ظرفیت‌های مذهبی، توریستی، سرمایه‌گذاری و اقتصادی یکدیگر آشنا می‌شوند و قراردادهای مشترک خواهرخواندگی منعقد می‌کنند. 

رییس کمیته بین‌الملل نخستین اجلاس شهرداران جهان اسلام افزود: یکی دیگر از دستاوردهای اجلاس گفتگو در خصوص تبادل گردشگر است. شهرهای جهان اسلام در حاشیه برگزاری این اجلاس می‌توانند ضمن شناسایی ظرفیت‌های سایر کشورها، به تبادل گردشگر بپردازند و تجربیات خود را به اشتراک بگذارند. 

کشیری با تاکید بر اینکه دیپلماسی عمومی به دیپلماسی کلان کشورها کمک می‌کند، افزود: به دنبال این مهم هستیم تا با برگزاری اجلاس، برادری و هم‌افزایی در سطح جهان اسلام را تحکیم و تقویت کنیم.

انتهای پیام/

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: