همزمان با ایام شهادت امام کاظم(ع) بارگاه منور رضوی(ع) رخت عزا بر تن کرد و صحن و سرای این حرم قدسی مملو از زائران عزادار شده است.

به گزارش ثامن پرس،در آستانه فرارسیدن سالروز شهادت هفتمین امام شیعیان؛ حضرت کاظم(ع)، پرچم گنبد منور رضوی تعویض و جای جای صحن و سرای حضرت رضا(ع) نیز با کتیبه‌های عزا و پارچه‌های مشکی، پوشیده شده است.

به‌مناسبت این سوگ عظیم ویژه‌برنامه‌های عزاداری در ساعات گوناگون شبانه‌روز در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود و اکنون نیز زائران زیادی به‌صورت گروهی و فردی وارد این بارگاه ملکوتی شده‌اند تا ضمن اقامه عزا و سوگواری، شهادت جانسوز حضرت کاظم(ع) را خدمت فرزند برومندشان امام رضا(ع) تسلیت عرض کنند.

از مهم‌ترین برنامه‌های شب شهادت امام کاظم(ع) می‌توان به برنامه رواق امام خمینی(ره) اشاره کرد که پس از نماز مغرب و عشاء با قرائت زیارت امین الله و روضهخوانی آغاز خواهد شد.

مداحی، سینه‌زنی، سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین صدیقی و قرائت زیارت جامعه از دیگر برنامه‌های شب شهادت حضرت کاظم(ع) به شمار می‌رود که تا لحظات دیگر با حضور خیل عظیمی از عاشقان و دلدادگان ساحت قدسی اهل بیت(ع) در حرم رضوی آغاز خواهد شد.

همزمان با روز شهادت نیز ویژه‌برنامه‌ عزاداری از ساعت 10 صبح الی 14 برگزار می‌شود، که در آن برنامه آیت الله علم‌الهدی و حجت الاسلام پناهیان به ایراد سخنرانی و در ادامه مداحان و ذاکران خانواده عصمت و طهارت(ع) در سوگ شهادت امام کاظم(ع) به مدیحه و روضهخوانی خواهند پرداخت.

انتهای پیام/*

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: