مسئول دبیرخانه ستاد شهری مشهد ۲۰۱۷ گفت: برگزاری اجلاس شهرداران جهان اسلام، برنامه‌های مختلف فرهنگی می‌تواند زمینه همبستگی کشورهای اسلامی را در ابعاد مختلف فراهم کند.

به گزارش ثامن پرس،سید رحمان میرزائیان ظهر امروز در کنفرانس بین‌المللی برنامه‌ریزی و مدیریت شهری اظهار کرد: زیرساخت‌های مناسب شهری در شهر مشهد در حال فراهم کردن است تا بتواند خدمات بهتری را به شهروندان ارائه کند.

وی با اشاره به اینکه باید برنامه‌های متنوع فرهنگی در این زمینه در نظر گرفته شود، خاطرنشان کرد: باید از فرصت‌های به وجود آمده از عنوان مشهد 2017 برای ارتقاء بهره‌وری، جهش ارتباطات، کارآمد سازی، افزایش ظرفیت‌های موجود و فراهم کردن زمینه‌ای برای توسعه پایدار استفاده کرد.

مسئول دبیرخانه ستاد شهری مشهد 2017 با بیان اینکه تا کنون 27 شهر از کشورهای جهان اسلام این عنوان را به خود اختصاص داده‌اند، خاطرنشان کرد: مشهد تلاش می‌کند در سال 2017 الگوی ارزشمند ایرانی اسلامی را در ابعاد مختلف بین‌المللی گسترش دهد.

میرزائیان با بیان اینکه حرم مطهر رضوی به عنوان هویت اصلی شهر مشهد شناخته می‌شود، خاطرنشان کرد: مشهد به دلیل ظرفیت‌های بسیار ارزشمند می‌تواند به عنوان نماد یک شهر اسلامی در بین کشورهای جهان اسلام شناخته شود.

وی یادآور شد: مجهزترین کتابخانه جهان اسلام، موزه بزرگ اسلامی، آرامگاه حکیم فردوسی، کوهسنگی و جاذبه‌های گردشگری بسیار زیاد دیگر از جمله ظرفیت‌های بسیار مناسب برای جذب گردشگری در این کلان‌شهر محسوب می‌گردد.

مسئول دبیرخانه ستاد شهری مشهد 2017 با بیان اینکه یادآور شد: برگزاری اجلاس شهرداران جهان اسلام، برنامه‌های مختلف فرهنگی می‌تواند زمینه همبستگی کشورهای اسلامی را در ابعاد مختلف فراهم کند.

میرزائیان خاطرنشان کرد: تشکیل یک مجمع برای همکاری گسترده میان کشورهای اسلامی از جمله راهکارهایی است که می‌تواند دستاوردهای بسیار ارزشمندی را به همراه داشته باشد.

انتهای پیام/

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: