رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی گفت: افزایش قیمت مرغ ربطی به ماه مبارک رمضان ندارد، بلکه افزایش قیمت جوجه یک روزه به 2700 تومان سبب شده است قیمت تمام شده مرغ بالا رفته و کیلویی 8 هزار تومان به فروش برسد.

به گزارش ثامن پرس،مهدی یوسف‌خانی، در مورد علت افزایش مرغ در بازار که این روزها به 8 هزار تومان هم در هر کیلوگرم رسیده است،‌ اظهار داشت: با توجه به کاهش بی‌رویه قیمت مرغ زنده درب مرغداری‌ها طی یک هفته اخیر مرغداران از فروش مرغ به کشتارگاه‌ها امتناع کردند که همین امر سبب شد که قیمت مرغ زنده از 4100 تومان به 5 هزار تومان برسد.

وی اضافه کرد: قیمت منطقی فروش مرغ زنده در کشتارگاه‌ها باید کیلویی 4600 تومان باشد، تا در نهایت با محاسبه سود توزیع کیلویی 7400 تومان به دست مصرف‌کننده برسد.

رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی در پاسخ به اینکه برخی، افزایش قیمت خوراک طیور و قیمت جوجه یک روزه را عامل افزایش قیمت مرغ می‌دانند، با تأیید این موضوع، تصریح کرد: مشکل اینجاست که قیمت هر دو نهاده‌ در نوسان است و اکنون قیمت جوجه یک روزه بدون هیچ حساب و کتابی بالا رفته است و هیچ نظارتی بر آن نمی‌شود.

خبرنگار فارس گفت که انجمن جوجه یک روزه قیمت این محصول را 2 هزار تومان تعیین کرده که یوسف‌خانی با رد این موضوع تصریح کرد: قیمت جوجه یک روزه در بازار به 2700 تومان رسیده است که پس از 50 روز پرورش آن را کیلویی 4600 تا 5 هزار تومان می‌فروشند.

وی خاطرنشان کرد: زنجیره تولید به طور کلی از زیربنا مشکل دارد و قیمت نهاده‌ها و جوجه یک روزه آن قدر تغییر می‌کند که نمی‌شود برای تولید مرغ برنامه‌ریزی کرد.

به گزارش فارس، قیمت هر کیلوگرم مرغ تا هفته گذشته روی مرز 6900 تومان بود، اما به یکباره طی چند روز گذشته به 8 هزار تومان در هر کیلو رسیده است که برخی نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان را عامل آن می‌دانند، در حالی که رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی آن را رد کرده و توزیع نکردن مرغ از سوی مرغداری‌ها عنوان می‌کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: