رئیس هیئت ورزش همگانی مشهد گفت: همزمان با افتتاح فوتبال حبابی در مجتمع کوهسر مشهد،هیئت ورزش همگانی مشهد اقدام به راه اندازی و تشکیل کمیته فوتبال حبابی کرده است.

به گزارش ثامن پرس، مجتبی مروارید اظهار داشت: فوتبال حبابی برای نخستین بار سال گذشته در تهران آغاز شد و شهرستان‌های اصفهان و قزوین پیشرو تشکیل و افتتاح این ورزش با نشاط و شاد بودند؛ به همین منظور هیئت ورزش همگانی مشهد با مساعدت و همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان اقدام به راه اندازی و تشکیل کمیته فوتبال حبابی کرده است.

وی افزود: فوتبال حبابی ورزشی کاملاً جوان، نوپا و شاداب برای نسل جوان است و می‌تواند روحیه شادابی، استقامت و انعطاف پذیری را در میان جوانان تقویت کند. این رشته ورزشی ویژگی خاصی دارد و بانوان و آقایان می‌توانند به راحتی و بدون آسیب دیدگی به فعالیت بپردازند.

رئیس هیئت ورزش همگانی مشهد تصریح کرد: این ورزش نخستین بار در کشور نروژ آغاز شده و هم اکنون با همکاری بخش خصوصی و مدیریت مجتمع کوهسر مشهد فعالیت خود را در مشهد آغاز کرده است.

مروارید خاطرنشان کرد: رشته فوتبال حبابی از مرداد ماه سال گذشته زیر نظر فدراسیون همگانی و انجمن ورزش‌های تفریحی در تهران آغاز به کار کرد و اکنون در استان‌های البرز، سنندج، قم و قزوین شاهد فعال شدن این رشته جدید هستیم.

وی عنوان کرد: فوتبال حبابی، ورزشی نوپا  است و قوانین خاصی هنوز برای آن تدوین نشده است اما به دنبال این هستیم که قوانین آن را از طریق تهران پیگیری کنیم. در حال حاضر هر تیم  شامل 4 بازیکن و یک دروازه‌بان است و هر بازیکن می‌تواند به تناوب در دروازه بایستد. این بازی شامل 2 نیمه 7 دقیقه‌ای است و 3 دقیقه‌  برای بین دو نیمه در نظر گرفته شده است. سایر قوانین مانند فوتبال ساحلی بوده با این تفاوت که مدت زمان اخراج یک بازیکن 2 دقیقه است و پس از آن می‌تواند به زمین بازگردد.

رئیس هیئت ورزش همگانی مشهد با بیان این مطلب که فوتبال حبابی استقامت و شرایط فیزیکی خاصی را می‌طلبد و چون هر بازیکن علاوه به حمل حباب، داخل آن می‌چرخد و  باید سیستم تعادلی خوبی را داشته باشد.

محسن قهرمانی، داور فوتبال کشورمان  نیز درباره نحوه قضاوت فوتبال حبابی اظهار داشت: این فوتبال در واقع تلفیقی از فوتبال ساحلی و حرکات آکروباتیک است که در انعطاف پذیری بازیکنان نقش مهمی دارد.

وی افزود: در حال حاضر قوانین خاصی در این ورزش تدوین نشده است اما شباهت نزدیکی به قوانین فوتبال ساحلی دارد و برخی از خطاها مانند برخورد بازیکنان از پهلو خطا محسوب می‌شود، همچنین نباید با بازیکنی که روی زمین افتاده برخوردی انجام داد.

داور فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد:  درصورتی که استقبالی خوبی از این ورزش در مشهد صورت گیرد می‌توانیم قوانین و مقررات داوری و نحوه قضاوت آن را به داوران علاقه مند به این رشته آموزش دهیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: