عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی: ایران برای سرمایه گذاری در میادین نفتی به 170 هزار میلیارد دلار نیاز دارد

به گزارش ثامن پرس، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در نشست شورای اداری سبزوار گفت: کشورهای همسایه مانند عربستان سعودی و قطر از میادین مشترک نفتی و با بهره گیری ازفناوری های روز نفت اضافه برداشت می کنند و ایران برای افزایش برداشت و توسعه میادین نفتی خود به 170 هزار میلیارد دلار معادل 600 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز دارد.

رمضانعلی سبحانی فر افزود: وزارت نفت برای حفظ صیانت از مردم اقدام به طراحی نفتی جدیدی کرده که براساس این قرار دادها شرکت های خارجی به میزان سرمایه گذاری، از میزان برداشت نفت 20 تا 30 درصد سود می برند و این موضوع منافاتی با منافع ملی و سرمایه گذاری خارجی در کشور ما ندارد.

وی گفت : عربستان سعودی تنها از یکی از میدان های مشترک با ایران روزانه 500 هزار بشکه نفت برداشت می کند و این در حالی است که میزان برداشت نفت ایران در همین میدان 35 هزار بشکه در روز است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: در3 سال گذشته ایران به جایگاه اصلی خود در بین کشورهای صادرکننده نفت بازگشته است.

سبحانی فردر بخش دیگری از صحبتهای خود افزود: دولت یازدهم با ایجاد همدلی بین قوه مقننه و قضائیه زمینه توسعه و پیشرفت را فراهم کرده است و حفظ حرمت روحانیت، ثبات اقصادی، بازگشت اقتدار سیاسی ایران و افزایش حضور سرمایه گذاران خارجی در کشور از اقدامات مثبت دولت یازدهم است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از برکات برجام برقراری حق ترانزیت هوایی جمهوری اسلامی است که ایران سالانه یک هزار میلیارد دلار از این بخش درآمد کسب می کند.

در نشست شورای اداری سند توسعه شهرستان سبزوار با حضور مسئولان رونمایی و از کارمندان نمونه شهرستان تقدیر شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: