امشب ۴ کشور اروپایی قهرمان جام حذفی خودشان را می‌شناسند.

به گزارش ثامن پرس،دورتموند به جبران فصل نه‌چندان خوب خود به مقام قهرمان جام حذفی آلمان دست می‌یابد؟ ونگر در احتمالا آخرین بازی خود در کسوت سرمربی آرسنال تیمش به سومین قهرمانی در 4 سال اخیر قهرمان قدیمی‌ترین جام باشگاهی دنیا سوق می‌دهد؟ پاری‌سن‌ژرمن از دست رفتن قهرمانی در لوشامپیونه را با فتح تکراری جام حذفی جبران می‌کند؟ بارسلونا در شب وداع انریکه داغ از دست رفتن جام قهرمانی لالیگا را به فراموشی می‌سپرد؟ برای یافتن پاسخ همه این پرسش‌ها تا بامداد یکشنبه صبور باشید!

جنگ قهرمانی با عامل از دست رفتن جام

یکی از دلایل قهرمان نشدن بارسلونا در فصل سپری شده لالیگا را شکست خانگی ابتدای فصل مقابل آلاوس آن زمان تازه دسته اولی شده می‌دانند پس چه انگیزه‌ای بهتر از کسب جام حذفی اسپانیا با برتری مقابل این تیم در بازی ساعت 24 شنبه شب در ورزشگاه ویسنته کالدرون مادرید؟ شگفت انگیز است که آخرین حضور لوئیس انریکه روی نیمکت بارسلونا با آخرین بازی انجام شده در ورزشگاه کالدرون توام می‌شود اما شاید فستیوال آخرین‌ها با رقم خوردن یک «اولین» به هم بریزد؛ اولین قهرمانی آلاوس در جام حذفی اسپانیا.

نکات کلیدی

بارسلونا فاتح 2 دوره اخیرجام حذفی اسپانیاست و با 28 قهرمانی پرافتخارترین تیم این رقابت‌ها به حساب می‌آید.

آلاوس تا به حال هیچ جام معتبری به دست نیاورده است.

کارلوس کلوس گومس قضاوت بازی نهایی را به عهده دارد.

نیمه زخمی لندن، نیمه خوشبخت پایتخت

فینال تمام لندنی جام حذفی انگلیس درحالی از ساعت 21 شنبه در ورزشگاه ویمبلی بین چلسی و آرسنال انجام می‌شود که 2 تیم حال و روز کاملا متفاوتی دارند. چلسی پس از قهرمانی قاطعانه در لیگ به دنبال دومین دوگانه (فتح توامان لیگ و جام حذفی در یک فصل) تاریخ خودش است اما آرسنال پس از اولین ناکامی 20 سال اخیر در رسیدن به لیگ قهرمانان اروپا تنها انگیزه بردن این جام و تثبیت قلمروی خود در قدیمی‌ترین رقابت باشگاهی دنیا را دارد و گرنه حضورش در فصل آینده لیگ اروپا قطعی است. گفته شده این بازی، آخرین رقابت آرسنال در عصر آرسن ونگر فرانسوی به حساب می‌آید اما او با جان و دل این موضوع را تکذیب می‌کند!

نکات کلیدی

آرسنال به دنبال سومین قهرمانی در 4 فصل اخیر جام حذفی انگلیس است؛ آنچه باعث می‌شود با 13 قهرمانی به تنهایی پرافتخارترین تیم این رقابت‌ها نامیده شود.

چلسی پیش از یک بار در فصل 2010-2009 هر 2 جام داخلی انگلیس را فتح کرد.

آنتونی تیلور داور بازی است.

در اندیشه جبران یک فصل بد

فصل دورتموند با توماس توخل، مناسب پیش نرفت و آن‌ها تنها توانستند در هفته آخر جواز صعود مستقیم به مرحله گروهی فصل آینده لیگ قهرمانان را به دست بیاورند. پس فتح جام حذفی آلمان در پایان بازی ساعت 22:30 شنبه شب مقابل اینتراخت فرانکفورت می‌تواند به انتقادات هواداران پرتوقع دورتموند پایان دهد. درست مانند آنچه در مورد آرسنال شنیده می‌شود گفته شده توخل پس از این بازی تیم زرد و مشکی‌پوش را ترک می‌کند اما هنوز چیزی قطعی نشده است. در سوی مقابل اینتراخت هرچند در هفته‌های پایانی فصل گذشته افت کرد اما با نیکو کواچ جوان روی نیمکت مربیگری، رقیبی همیشه خطرناک است و قصد دارد به یاد دوران گذشته یک جام دیگر به ویترین افتخاراتش بیفزاید. بازی ورزشگاه المپیک برلین بهترین فرصت برای او و تیمش است اما آیا دورتموند که در نیمه‌نهایی بایرن‌مونیخ قدرتمند را شکست داد به آن‌ها این اچازه را می‌دهد؟ آخرین سوت دنیز آیتکین، داور بازی به ابهامات پاسخ خواهد داد.

پاریس در خانه جام می‌خواهد

پاری‌سن‌ژرمن پس از 4 فصل جام قهرمانی لوشامپیونه را به موناکو واگذار کرد اما هنوز در جام حذفی قدرت اول است و قصد دارد این موضوع را با برتری بر آنژه شگفتی‌ساز در فینال ساعت 23:30 شنبه شب ثابت کند.آنژه از زمان حضور در بالاترین سطح فوتبال باشگاهی تیم متوسط رو به بالایی نشان داده و برای اولین جام مهم دوران حیاتش لحظه‌شماری می‌کند. تیم اونای امری به عنوان رکوددار قهرمانی در جام حذفی فرانسه هم به اندازه آنژه برای یازدهمین و سومین قهرمانی متوالی خود در جام حذفی فرانسه انگیزه و عطش دارد. پاریسی‌ها در سال‌های اخیر به فتح حداقل 2 جام داخلی در یک فصل عادت کرده‌اند و بردن این جام آن هم در بازی ورزشگاه سن‌دنی در اطراف خانه‌شان به شدت الزامی است!

انتهای پیام/

 
R7879/P1361/S3,28/CT7

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: