در حالی که عدم قطعیت سیاسی موجب شده تا سرمایه گذاران بازار طلا را به سایر بازارهای پرریسک نظیر بازار بورس ترجیح دهند، قیمت طلا روز جمعه به بالاترین رقم در نزدیک به ۴ هفته گذشته رسید.

به گزارش ثامن پرس،به نقل از رویترز، در حالی که عدم قطعیت سیاسی موجب شده تا سرمایه گذاران بازار طلا را به سایر بازارهای پرریسک نظیر بازار بورس ترجیح دهند، قیمت طلا روز جمعه به بالاترین رقم در نزدیک به 4 هفته گذشته رسید.

کارستن منکه، تحلیلگر بازار طلا گفت: «ما شاهد سر و صداهای سیاسی در مورد ترامپ و دولت آمریکا هستیم و میزان مشخصی از عدم قطعیت در بازارها ایجاد شده که این به نفع قیمت طلا تمام شده است.»

پس از آنکه دونالد ترامپ روز پنجشبه از متحدان آمریکا در ناتو انتقاد کرد و سیاست های تجاری آلمان را محکوم نمود، رهبران کشورهای ثروتمند جهان روز جمعه در نشست گروه 7 در سیسیل مذاکرات دشواری با رئیس جمهور آمریکا داشتند.

همواره هنگام بروز وضعیت عدم قطعیت سیاسی و مالی، سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در بازار طلا روی می آورند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با 0.88 درصد افزایش به 1266 دلار و 76 سنت رسید. دیروز قیمت فلز زرد تا رقم 1268 دلار و 69 سنت بالا رفت که بالاترین رقم از اول ماه می تاکنون بود. قیمت طلا برای سومین هفته متوالی افزایش یافت و رشد هفتگی حدودا یک درصدی را تجربه کرد. قیمت طلای آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با 0.9 درصد افزایش به 1268 دلار و 10 سنت رسید.

با توجه به تعطیلی روز دوشنبه بازارها در آمریکا و انگلیس به دلیل روز یادبود، بسیاری از تجار تا چند روز در بازارها حضور نخواهند داشت.

منکه افزود: «ما انتظار داریم نرخ بهره در امریکا در ماه ژوئن افزایش یابد و شاهد تقویت مجدد ارزش دلار باشیم.»

آمارهای منتشر شده در روز جمعه نشان داد که تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه نخست امسال 1.2 درصد افزایش داشته است، در حالی که این رقم در ماه گذشته 0.7 درصد اعلام شده بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: