حسین کمیلی گفت: در اردوی آموزشی جهان اسلام 100 فعال فرهنگی از 70 مسجد محوری مشهد شرکت کردند.

به گزارش ثامن پرس، حسین کمیلی در اردوی آموزشی جهان اسلام (مشهد پایگاه تربیت نیروهای جهانب انقلاب اسلامی) در جمع فعالان فرهنگی مساجد محوری مشهد اظهار کرد: حدود 100 نفر از 70 مسجد محوری مشهد در اردوی آموزشی جهان اسلام حضور یافتند و این دوره برگزار شده، چهارمین دوره آموزشی فرهنگسرای زیارت مشهد است.

وی افزود: در این دوره که به مدت دو روز در هتل سحاب برگزار می‌شود، شامل 6 کلاس آموزشی و 7 کارگروه فعالیتی با حضور اساتید شاخص و برجسته کشوری می‌باشد.

مدیر فرهنگسرای زیارت مشهد سطح کمی و کیفی این دوره را مطلوب‌تر از دوره‌های پیش ارزیابی کرد و گفت: در این دوره ضمن پرداختن به مباحث روز خروجی دوره‌های گذشته مورد ارزیابی قرار گرفت که نشان از عملکرد مثبت این مجموعه فرهنگی داشته است.

کمیلی تصریح کرد: تفاوت این اردو با اردوهای گذشته در حضور نیروهای مساجدی بوده که با فرهنگسرای زیارت مشهد تعامل همکاری بیشتر و بهتری داشتند و این حضور پررنگ آنها زمینه شکل‌گیری گروه‌های تخصصی‌تر با اقدامات مشترک را فراهم آورده است.

وی با اشاره به برنامه‌های اجرا شده و پیش روی این فرهنگسرا در سال 95، بیان کرد: از مهم‌ترین برنامه‌های 6 ماهه نخست امسال می‌توان به برگزاری جشن بزرگ روز مقاومت با حضور دختر شهید عماد مغنیه، برگزاری مسابقه ماه امت در شب‌های ماه مبارک رمضان و برگزاری این اردوی آموزشی اشاره کرد.

به گفته وی، برای 6 ماهه دوم سال 95 هم برگزاری برنامه‌های فرهنگی و پرشور متعددی به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه پیش‌بینی شده و مهم‌ترین برنامه هم برگزاری کلاس آموزشی زبان عربی با لهجه عراقی ویژه ایام اربعین حسینی بوده که نحوه ثبت‌نام و زمان و مکان برگزاری آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: