معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در نشست با اصحاب رسانه در خراسان شمالی بر اختصاص کامل اعتبار مورد نیاز برای تکمیل و بهره برداری از محور بجنورد به جنگل گلستان قول مساعد داد.

به گزارش ثامن پرس؛ محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در نشست خبری خود با اصحاب رسانه خراسان شمالی بر اعطای اعتبار مورد نیاز برای تکمیل محور بجنورد به جنگل گلستان قول مساعد داد تا هر چه زودتر این پروژه به بهره برداری برسد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که تصمیم دولت برای رفع کمبود نیروی اداری خراسان شمالی چه خواهد بود؟ اظهار کرد: بنده به سازمان برنامه و بودجه اعلام می کنم که این موضوع ارزیابی تا این کمبود مرتفع شود.

نوبخت خاطر نشان کرد: در گذشته به استانداری خراسان شمالی اعلام کرده بودیم تا در این زمینه نیازسنجی ها انجام و به سازمان برنامه و بودجه گزارش شود.

وی درباره رفع موانع پرداخت تسهیلات بانکی به واحدهای نیمه فعال برای فعال شدن در استان هایی از جمله خراسان شمالی نیز اظهار کرد: به طور کلی دولت مصوب کرده است که از منابع بانکی در قالب اعطای تسهیلات به هفت هزار و 500 واحد تولیدی نیمه فعال تسهیلات پرداخت شود که سهم خراسان شمالی نیز مشخص است.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: درصورتیکه بانک های خراسان شمالی در این زمینه بسیج نشوند، سازمان برنامه و بودجه کشور از مرکز این منابع را تامین خواهد کرد.

نوبخت گفت: بیش از 10 هزار پروژه ناتمام در سطح کشور وجود دارد که نیاز است این پروژه ها با مشارکت بخش خصوصی تکمیل و به بهره برداری برسند.

وی عنوان کرد: در این زمینه نیز آیین نامه ای برای بهره گیری از مشارکت غیر دولتی مصوب شده است.

وی خاطر نشان کرد: این پروژه ها به بخش خصوصی فروخته نمی شوند بلکه از مشارکت بخش خصوصی برای بهره برداری بهره گرفته می شود.

وی همچنین درباره تعیین تکلیف حقوق های نامتعارف نیز اظهار کرد: دولت ضمن عذرخواهی از وجود این حقوق های نامتعارف، ریشه این اتفاق را در مستثنیاتی که بر قانون خدمات کشوری اعمال شده بود، شناسایی کرد.

وی گفت: با اعمال این مستثنیات به بنگاه های اقتصادی این اجازه داده شده بود که شماری از مدیران این بنگاه ها دریافتی های غیر متعارف داشته باشند.

وی عنوان کرد: در همین زمینه شورای حقوق و دستمزد علاوه بر اینکه با این مدیران برخورد کرد همچنین 13 نفر از این مدیران را برکنار و استمرار خدمت آنان در پست های دولتی را لغو کرد.

وی در ادامه افزود: این شورا مصوب کرد که تمامی مستثنیات در قانون خدمات کشوری مشمول مصوبه حقوق و دستمزد شوند تا هیچیک از مقامات کشوری بیش از 10 میلیون تومان و مدیران بنگاه ها نیز فقط تا سه برابر حداکثر دریافتی را نداشته باشند.

نوبخت همچنین اعلام کرد: در برنامه ششم توسعه نیز برای اجرای عدالت در پرداخت حقوق، هم اکنون اصلاح نظام پرداخت ها برای شاغلان و بازنشستگان در حال بازبینی هستند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: