سند آموزش ۲۰۳۰ یونسکو که سال ۹۵ در کشور رونمایی شد، در بخش آموزش و پرورش دارای اهداف و چشم‌اندازهایی است که با اهداف سند تحول بنیادین و برخی ارزش‌های کشور در تضاد است.

به گزارش ثامن پرس،در هفته های اخیر سند 2030 یونسکو که دولت یازدهم به امضای آن پرداخته، به یکی از داغ ترین موضوعات روز کشور تبدیل شده است.

عده ای امضای این سند را در بخش‌هایی با ارزش‌ها، اصول حاکم و اسناد بالادستی کشور در تضاد می دانند و در مقابل هواداران دولت می گویند، هراسی که منتقدان از این سند به دل مردم می اندازند مبنای واقعی ندارد زیرا نه تنها مفاد سند به آن شکل که برخی منتقدان می گویند، نیست، بلکه اجرای همه مفاد آن نیز برای کشور ما الزام آور نمی باشد.

به هرحال اگر مردم ما بتوانند به اصل سند دسترسی  داشته باشند و به مطالعه آن بپردازند، شاید این حالت دو دستگی به وجود آمده در موافقت یا مخالفت با سند 2030 از بین برود و مردم بتوانند در شرایط آگاهانه تری  نسبت به این سند تصمیم گیری کرده و به قضاوت بپردازند.

 در ادامه بدون هیچ گونه قضاوتی درباره سند 2030 و تنها به قصد آگاهی بخشی به مخاطبان گرامی خود، به انتشار متن کامل آن می پردازد:

دانلود متن کامل سند 2030 یونسکو

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: