علمای اهل سنت کردستان با بیان اینکه هرگونه حملات و اقدامات تروریستی به‌ شدت محکوم است بیان کردند: ‌‌حفظ وحدت و یکدلی بین شیعه و سنی بیش از پیش ضروری است و باید محکم‌تر شود.

به گزارش ثامن پرس، دشمنان نظام و مخالفان اسلام با حربه‌هایی مانند خشونت، افراط‌گرایی و تروریسم و نسبت‌دادن آنها به اسلام سعی در نابودی اسلام دارند و از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

علمای برجسته اهل سنت استان کردستان در سنندج با تاکید بر حفظ و تقویت وحدت شیعه و سنی بیان کردند: هرگونه حملات و اقدامات تروریستی به‌شدت "محکوم" است و وظیفه همه مردم ایران و کردستان در برابر این اقدامات بُزدلانه و سخیف تروریست‌ها یکدلی، انسجام، هوشیاری و آگاه‌داری است چرا که تفرقه بین شیعه و سنی باعث می‌شود دشمنان اسلام ‌‌از این تفرقه ‌سود ببرند.

ماموستا رستمی: وظیفه مردم ایران در برابر اقدامات تروریست‌ها "حفظ وحدت و یکدلی" است

ماموستا فایق رستمی نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نقش و هدف دشمنان نظام در حوادث تروریستی تهران اظهار داشت: تروریست‌ها برای هیچ ملت و قومی وفا ندارند و عده‌ای هستند که می‌خواهند در ایران ناامنی ایجاد کنند.

وی گفت: دشمنان نظام به‌دلیل اینکه ایران اسلامی امن‌ترین نقطه جهانی و از لحاظ آسایش و امنیت بی‌نظیر است می‌خواهند رعب و وحشتی در دل مردم و مسلمانان ایجاد کنند اما باید آنها بدانند که با این کارهای شوم و ناپسند به هدفی نمی‌رسند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اقدامات تروریست‌ها در تهران "ضد انسانیت، ضد کرامت و ضد وجدان بشری" بود و از انجام آن کارهای زشت چیزی جز رسوایی و شکست عایدشان نشد چرا که دین اسلام دین ترحم، عطوفت و مهربانی است.

وی گفت: تروریست‌ها هیچ‌ وقت به اهداف شوم خود نمی‌رسند چرا که با این کارها فقط بی‌آبرویی، نابودی و شرمساری شامل آنها می‌شود و همه مسلمانان می‌دانند که دین اسلام، دین خشونت، افراط و تفریط نیست بلکه دین عدالت، تعادل و رحم است.

ماموستا رستمی افزود: اقدامات تروریست‌ها در تهران دور از انسانیت اسلامیت و آیین دین اسلام بود.

وی اظهار کرد: نیروهای سپاه با پاسخ قاطعانه به تروریست‌ها دل همه مردم ایران را شاد کردند و نیروهای زحمت‌کش سپاه پاسداران همیشه بیدار و هوشیار هستند و از کرامت و انسانیت و مردم بی‌گناه دفاع می‌کنند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: وظیفه مردم ایران اسلامی در برابر این اقدامات بُزدلانه و سخیف تروریست‌ها حفظ وحدت و یکدلی، محبت، انسجام و اتحاد است و مردم کشور نیز خودشان امنیت، آرامش و زندگی می‌خواهند و می‌دانند که آن اهداف شوم جیره‌خواران چیزی جز بیهودگی ندارد.

وی گفت: همه عالم اسلامی باید با اتحاد و یکپارچگی متحد شوند و بدانند که این اقدامات تروریستی از کجا سرچشمه می‌گیرد چرا که دشمنان به دنبال ترویج افکار غربی خود و ایجاد تنفر در بین مسلمانان هستند و باید وحدت مسلمانان شیعه و سنی بیش از پیش متحد و محکم‌تر باشد.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: اقدامات کور تروریست‌ها نمی‌تواند به هیچ‌وجه به امنیت پایدار و مردمی ایران اسلامی ضربه وارد کند چرا که مردم در همه امتحانات سربلند درآمده‌اند و به هیچ قیمتی امنیت موجود را از دست نمی‌دهند و همیشه از آن محافظت می‌کنند.

ماموستا خدایی: تروریسم نمی‌تواند ضربه‌ای به وحدت و یکدلی مسلمانان شیعه و سنی وارد کند

ماموستا عبدالرحمن خدایی امام جمعه سنندج با اشاره به نقش و هدف دشمنان نظام در حوادث تروریستی تهران اظهار داشت: واقعاً حملات تروریستی تهران جنایتی نابخشودنی است.

وی گفت: حملات تروریستی تهران از سوی همه مسلمانان ایران و مردم شیعه و سنی کردستان محکوم است چرا که اقدامی ناحق بود.

امام جمعه سنندج تصریح کرد: امیدوارم که خداوند متعال به همه ما مسلمانان و ملت ایران اسلامی این توفیق را بدهد که با درک، اتحاد و یکدلی بتوانیم چندین برابر حق و انتقام خود را از دشمنان نظام بگیریم و آنها نیز این شرمندگی را در وجود و افکار خود احساس کنند و بدانند که جنایاتی ضدانسانی، ضداسلامی و روایات دینی انجام داده‌اند.

وی گفت: امیدوارم همه مردم مسلمانان اعم از اداری و غیر اداری، روحانی و غیرروحانی برای جبران این جنایات تلاش کامل کنند تا به‌زودی از دشمنان انتقام بگیریم.

ماموستا خدایی افزود: اقدامات اخیر تروریست‌ها نمی‌تواند ضربه‌ای به وحدت و یکدلی مسلمانان شیعه و سنی وارد کند چرا که همه با هم همدل و یکدل هستیم.

ماموستا شیرزادی: خیال خام تروریست‌ها خدشه‌ای به عظمت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی وارد نمی‌کند

ماموستا مصطفی شیرزادی امام جمعه مریوان با اشاره به نقش و هدف دشمنان نظام در حوادث تروریستی تهران اظهار داشت: استکبار جهانی با همه توانایی‌های خود تلاش می‌کنند که ایران اسلامی را نیز همانند دیگر کشورهای ناامن کنند.

وی گفت: ایران اسلامی همانند چتری پناه‌‌گاه امنیت و آرامش است و مردم با رضایت‌مندی کامل زندگی می‌کنند و دشمنان نظام به دنبال این هستند که این وضعیت کنونی را از بین ببرند.

امام جمعه مریوان تصریح کرد: تاکنون تروریست‌ها نتوانسته‌اند به اهداف شوم خود برسند و باکمک حق تعالی هیچ‌وقت نیز نخواهند رسید چرا که حملات آنها با اقتدار نیروهای ایمان‌دار، هوشیار و مجرب سپاه پاسداران ناکام ماند و می‌دانیم که سرچشمه این اقدامات از سوی استکبار است.

وی گفت: پاسخ قاطعانه نیروهای مقتدر سپاه پاسداران در برابر حملات تروریست‌ها این پیام را برای آنها داشت که خیال خام کرده‌اند و انگار در خواب هستند و هر لحظه‌ای که بخواهند غفلت کنند با اراده قوی مردم و نیروهای مسلح روبه‌رو می‌شوند.

ماموستا شیرزادی افزود: وظیفه مردم ایران در برابر این اقدامات بُزدلانه و سخیف تروریست‌ها وحدت، هوشیاری و آگاه‌داری است و باید پیش از پیش متحد و یکپارچه باشند و درصورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک سریعاً اطلاع بدهند.

وی اظهار کرد: اقدامات کور اخیر تروریست‌ها نمی‌تواند به امنیت پایدار و مردمی ایران ضربه‌ای وارد کند و آنها نمی‌توانند با خیال خام خود عظمت و اقتدار نظام را خدشه‌دار کنند چراکه همانطور رهبر معظم انقلاب فرمودند ترقه‌بازی بود.

ماموستا راستی: امنیت و آسایش ایران با ترقه‌بازی تروریست‌ها به‌هم نمی‌خورد

ماموستا محمدامین راستی امام جمعه موقت سنندج ضمن تسلیت به بازماندگان شهدایی که به ناحق خونشان در حوادث تروریستی تهران ریخته شد، اظهار داشت: همه ما به‌شدت حملات تروریستی تهران را محکوم می‌کنیم.

وی گفت: ریشه تروریست‌ها و این حملات تروریستی از عربستان سعودی است و هیچ‌ شکی در آن نیست و این حوادث نتیجه سفر اخیر رئیس جمهور آمریکا به عربستان بود.

امام جمعه موقت سنندج با اشاره به هدف دشمنان نظام در حوادث تروریستی تهران تصریح کرد: تروریست‌ها چون می‌دانند که ایران از امنیت و آرامش کامل برخوردار است می‌خواهند این امنیت و آرامش کنونی را برهم بزنند و همه آنها از طرف آمریکا، اسرائیل و عربستان صعودی مأموریت دارند.

وی گفت: وظیفه مردم ایران اسلامی در برابر این حملات تروریستی این است که صبور و شکیبایی خود را از دست ندهند و همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند با ترقه‌بازی امنیت و آسایش کشور به‌هم نمی‌خورد.

ماموستا راستی افزود: حملات تروریست‌ها در تهران به‌ هیچ‌‌وجه تاثیری در امنیت پایدار نظام جمهوری اسلامی ندارد چرا که همه مردم ایران هوشیار و نیروهای نظامی و امنیتی به‌ جد سعی و تلاش کردند و اهداف شوم آنها را خنثی کردند.

وی اظهار کرد: اگر این امنیت و آرامش کنونی کشور و مدافعان حرم نبودند هم‌اکنون ما دچار مشکل بودیم.

ماموستا حسینی: حملات تروریستی تهران تنفر مسلمانان شیعه و سنی از تکفیری‌ها را بیشتر کرد

ماموستا سیداحسن حسینی امام جمعه موقت سنندج با اشاره به نقش و هدف دشمنان نظام در حوادث تروریستی تهران اظهار داشت: بدون شک حملات تروریستی تهران و هرگونه از این اقدامات تروریستی از سوی حامیان تروریسم شدیداً «محکوم» است.

وی ضمن ابراز تسلیت و تأسف شهادت و مجروح شدن جمعی از هموطنان گفت: یقیناً با این حملات تروریستی تهران، مردم ایران اسلامی و کردستان نسبت به تکفیری‌ها و حامیان تروریسم متنفرتر شدند و این‌گونه عملیات و اقدامات هیچ‌گونه تأثیر منفی بر روحیه قوی، فولادین و متحدانه ملت ایران نمی‌گذارد.

امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: کشورهایی غربی و عربی به امنیت و آرامش پایداری که در ایران حاکم است نهایت حسادت را می‌برند و فکر می‌کنند که مردم کشور ما کسانی هستند که وطن خود را نمی‌خواهند درحالی که پاسداران امنیت ایران 80 میلیون نفر هستند، به‌معنایی دیگر تمام مردم پاسدار نظام هستند.

وی گفت: تمام مردم ایران از نظام و حریم نظام جمهوری اسلامی حراست می‌کنند و بیشتر از خانواده‌های خود «امنیت» را دوست دارند.

ماموستا حسینی افزود: یقیناً پاسخ قاطعانه سپاه پاسداران به حملات تروریستی تهران ترس و وحشت را به درون همه آنان راه انداخته و می‌دانند که نیروهای سپاه و امنیتی ایران هوشیار و برای حفظ امنیت ایران حد و مرزی نمی‌شناسند چراکه این درخواست خود مردم است و حتماً باید به کیفر اعمال خود برسند.

وی اظهار کرد: حملات تروریستی تهران و هرگونه از این اقدامات بدون شک تأثیری به‌روی امنیت پایدار ایران ندارد چراکه مردم در دهه اول، دوم و سوم انقلاب اینها را تجربه کرده‌اند و همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند ترقه‌بازی است.

امام جمعه موقت سنندج گفت: مردم ایران اسلامی و کردستان باید در برابر این‌گونه حملات تروریستی بیش از پیش «اتحاد، همبستگی، یکدلی و یقیناً تنفر و انزجار خود را از تفرقه و دودستگی» اعلام کنند چرا که اینها باعث می‌شود دشمنان نتوانند کاری کنند.

هدف تروریسم ایجاد اختلاف و تفرقه بین مسلمانان شیعه و سنی ایران است

ماموستا سیداحمد سجادی امام جمعه سروآباد با اشاره به نقش و هدف دشمنان نظام در حوادث تروریستی تهران اظهار داشت: دشمنان نظام و تروریست‌ها در این حادثه می‌خواستند بین مسلمانان شیعه و سنی اختلاف و تفرقه ایجاد کنند.

وی گفت: دشمنان نظام چون می‌دانند که ایران اسلامی از امنیت و آرامش کاملی برخوردار است می‌خواهند با این اقدامات زشت و ناپسند خود نشان بدهند که در کشور ما همچنین امنیتی وجود ندارد.

امام جمعه سروآباد تصریح کرد: داعش دیگر چیزی برای گفتن ندارد و نفس‌های آخر خود را می‌کشد و در هیچ جای دنیا مکان و جایگاهی ندارند و می‌خواستند با این حملات تروریستی خود را نشان بدهند که خوشبختانه ناکام و شکست خوردند.

وی گفت: داعش و تروریست‌ها از نظر دین مبین و شریعت اسلام هیچ‌ مبنا و جایگاهی ندارند و حملات تروریستی تهران حرکتی مذبوحانه و بُزدلانه بود و جرأت مبارزه روبه‌رو و نشان دادن چهره واقعی خود را ندارند.

ماموستا سجادی افزود: تروریست‌ها به‌هیچ‌وجه نمی‌توانند با ایران مقابله و مبارزه کنند چراکه اقتدار و عظمت جمهوری اسلامی بی‌نظیر است و همتا ندارد.

وی اظهار کرد: تروریست‌ها در این حملات اخیر نتوانستند به اهداف خود برسند چراکه به‌دنبال آزادی و ایجاد حکومت اسلامی به نام خود بودند اما با شکست روبه‌رو شدند و در هیچ کجای دنیا چه شرق، غرب و خاورمیانه جایگاهی ندارند.

امام جمعه سروآباد گفت: مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران همیشه سربلند و پایدار هستند و روز‌به‌روز قدرتمند‌تر می‌شوند و این اقدامات سخیف تأثیری در برهم زدن امنیت پایدار ایران ندارد و همیشه رسوا و شرمسار هستند.

وی گفت: این حملات تروریستی را محکوم می‌کنیم و مطمئن هستم که حق تعالی نیز این اقدامات زشت را محکوم می‌کند چرا که حرکت آنها هیچ مبنای شرعی، قرآنی و علمایی ندارد.

ماموستا خالدی: مسلمانان شیعه و سنی در برابر حملات تروریستی «اتحاد و برادری» خود را حفظ کنند

ماموستا معروف خالدی امام جمعه دیواندره با اشاره به عظمت و جایگاه اسلام اظهار داشت: دین مبین اسلام، "دین صلح، آشتی، رفاه و امنیت برای مردم" است.

وی با اشاره به نقش و هدف دشمنان نظام در حوادث تروریستی تهران گفت: هیچ‌کدام از ادیان الهی خصوصاً دین اسلام با "خشونت و افراطی‌گری" سازش ندارد و مقابله می‌کند و اینگونه حملات تروریستی از سوی تروریسم ربطی به نمایندگان علمای اهل سنت ندارد و ما آنها را به‌عنوان «تکفیر» می‌شناسیم.

امام جمعه دیواندره تصریح کرد: کاملاً کشتن و از بین بردن مردم، ارعاب، ترس و وحشت در دین اسلام محکوم است و مطمئناً دست‌های استکبار پشت سراین قضیه وجود دارد و باید دشمنان بدانند که مردم ایران حاضر هستند که کمبود، گرفتاری و مشکلات تحمل کنند اما این امنیت وجود داشته باشد.

وی گفت: "امنیت، آرامش و آسایش" آرمان اسلامی بوده و خواسته خود مردم ایران است و اینگونه حملات تروریستی به جایی نمی‌رسد و از همه مردم ایران درخواست داریم در برابر اینگونه حملات تروریستی «اتحاد و برادری» خود را حفظ کنند و برای حفظ این امنیت کنونی تلاش کنیم.

ماموستا خالدی افزود: حملات تروریستی تهران و اینگونه اقدامات و ترورهای کور نمی‌تواند بر روی امنیت و اقتدار پایدار ایران تأثیر منفی داشته باشد چراکه عظمت نظام جمهوری اسلامی قوی‌تر و بالاتر از اینهاست که تروریسم‌ها خیال خام در افکار خود پرورانده‌اند.

وی اظهار کرد: به‌راستی از تلاش‌های شبانه‌روزی نیروهای نظامی و انتظامی خصوصاً سپاه پاسداران تشکر می‌کنیم و پاسخ قاطعانه به حملات تروریستی تهران بی‌نظیر بود.

امام جمعه دیواندره گفت: اقتدار سپاه پاسداران نه تنها در ایران بلکه در جهان نمونه است چراکه این نیروهای توانمند همیشه برای حفظ امنیت و آرامش مردم تلاش می‌کنند و نقشه‌های دشمنان را خنثی می‌کنند و بازوی اقتدار ایران اسلامی هستند.

تروریسم به‌دنبال ایجاد تفرقه بین برادران اهل تشیع و تسنن است

ماموستا جمال کریمی امام جمعه موقت بانه ضمن محکوم کردن حملات تروریستی تهران اظهار داشت: قطعاً عوامل این حادثه تروریستی از ایادی و مزدوران استکبار هستند.

وی گفت: افرادی که در این حملات تروریستی دستشان به خون افراد بی‌گناه آغشته شده به‌دنبال ایجاد تفرقه بین برادران اهل تشیع و تسنن هستند.

امام جمعه موقت بانه تصریح کرد: گروهک‌های تکفیری و وهابی بویی از اسلام و دین اسلام نبرده‌اند چراکه دین اسلام، "دین رحمت و صلح" و مخالف کشت‌وکشتار افراد بی‌گناه است اما اینها در این راه و افکار خود هیچ ابایی ندارند.

وی گفت: حتی حضرت رسول اکرم(ص) در جنگ‌ها تاکید داشتند که آسیبی به زنان، بچه‌ها، افراد ضعیف و بی‌دفاع نرسد اما امروزه گروهک‌های تکفیری به‌راحتی کشت‌وکشتار می‌کنند.

ماموستا کریمی افزود: گروهک‌های تکفیری با حمایت بی‌شائبه استکبار به‌دنبال ایجاد ناامنی و دامن‌زدن به تفرقه بین مسلمانان شیعه و سنی هستند درصورتیکه ملت هوشیار ایران و جهان اسلام از نیات شوم این گروه از خدا بی‌خبرها آگاه هستند و افکارشان برای همگان مشخص شده است.

حملات تروریستی "دور از اسلام و انسانیت" است

ماموستا یدالله احمدی امام جمعه دهگلان ضمن محکوم کردن حملات تروریستی تهران گفت: تروریسم و گروهک‌های تکفیری بدانند که با این حرکات و جنایات نمی‌توانند کوچک‌ترین خدشه‌ای به ایران اسلامی وارد کنند.

وی افزود: مردم ایران اسلامی همانند همیشه با حفظ وحدت و انسجام در برابر اهداف و افکار شوم دشمنان ایستادگی می‌کنند و به آنان جواب دندان‌شکنی خواهند داد.

امام جمعه دهگلان تصریح کرد: باید گروه خبیث تکفیر و استعمار بدانند که حرکاتشان روزبه‌روز سبب نفرت بیشتر جهان اسلام از آنان می‌شود چراکه در دین مبین اسلام کشت‌وکشتار معنایی ندارد و حملات تروریستی تهران هم دور از اسلام و انسانیت بود.

ماموستا محمدی اضافه کرد: گروهک‌های تکفیری به ظاهر مسلمان و با نام اسلام هرکاری که دور از دین و شریعت اسلام باشد را به‌راحتی انجام می‌دهند.

80 میلیون ایرانی پاسدار انقلاب اسلامی هستند

ماموستا سیداحسن حسینی امام جمعه موقت سنندج با اشاره به حملات تروریستی تهران اظهار داشت: همه ما مردم کردستان این حملات تروریستی را محکوم می‌کنیم و تروریسم و حامیان آنها به هیچ عنوان نمی‌توانند کوچک‌ترین تاثیر منفی بر روی روحیه قوی و فولادی ملت ایران بگذارند.

وی با اشاره به فرموده رهبر معظم انقلاب گفت: حملات تروریستی تهران همانند ترقه‌بازی بود و تروریسم نمی‌تواند هیچ‌گونه مشکلی برای امنیت و آرامش ایران ایجاد کند.

امام جمعه موقت سنندج با بیان اینکه حملات تروریستی تهران از سوی داعش خبیث بود، خاطر نشان کرد: تمامی مردم ایران و کردستان با این اقدامات از تروریسم و حامیان آنها در منطقه بیش‌تر متنفر شدند و این حرکت‌های کوردلانه نمی‌تواند مشکلی برای ایران درست کند چراکه نظام جمهوری اسلامی از بطن مردم است و خود مردم نیز پاسدار انقلاب هستند.

ماموستا حسینی افزود: باید آل‌سعود، عربستان سعودی و آمریکا متوجه باشد که پاسداران ایران 80 میلیون نفر مردم هستند و با وجود این لشکر عظیم هیچ‌وقت تروریسم به‌جز یأس و ناامیدی نمی‌تواند به نتیجه‌ای برسد.

وی اظهار کرد: تمام مردم ایران قدردان سربازان گمنام امام زمان(عج)، نیروهای هوشیار سپاه پاسداران و خدوم نیروی انتظامی و ارتشیان غیور هستند و از مسئولان نظام انتظار داریم که با حامیان تروریسم مخصوصاً در منطقه برخورد "قاطع و حکیمانه" داشته باشند.

انتهای پیام/

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: