رئیس شورای شهر بجنورد از تنظیم شکایت شورای شهر بجنورد علیه شهردار پیشین در 16 عنوان تخلف در دستگاه قضا استان خبر داد.

به گزارش ثامن پرس، اعظم السادات افشین فر، رئیس شورای شهر بجنورد در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با اعلام این خبر اظهار کرد: از جمله شکایت های تنظیم شده علیه شهردار پیشین در زمینه اخذ وام از بانک شهر به منظور پرداخت مطالبه پیمانکار پل 19 مهر بوده است که او این مطالبه را پرداخت نکرد و بدون اخذ مصوبه شورا نیز مهلت پرداخت وام را تمدید کرد.

افشین فر همچنین در پاسخ به این سوال که چرا شهردار پیشین نیز علیه شورای شهر شکایتی را تنظیم و به دادگاه ارائه داده است، اعلام کرد: از سوی دادسرا نامه ای برای احضار شورا به دادگاه ارسال شده است که باید در جلسه دادگاه حضور پیدا کنم تا از موضوع مطلع شوم.

وی درباره تصمیم شورای شهر و شهرداری بجنورد نسبت به ساختمان فرهنگسرا که بدون مقاوم سازی در دوره شهردار پیشین بجنورد به بهره برداری رسید نیز عنوان کرد: شورای شهر از شهردار جدید درخواست کرده است تا نسبت به مقاوم سازی این بنا هر چه سریعتر اقدام کند و تا پایان عملیات مقاوم سازی نیز هیچ برنامه ای را در این مکان برگزار نکنند.

وی در ادامه در زمینه تعیین تکلیف اجرای پروژه المان میدان امام رضا ( ع ) شهر بجنورد نیز اعلام کرد: با توجه به اینکه طی پنج ماه نخست امسال امکان انجام هیچ گونه عملیات اجرایی درباره این المان وجود نداشت، با این وجود، در حال حاضر مقدمات برگزاری مناقصه این المان به منظور انتخاب پیمانکار در حال آماده سازی است.

افشین فر با اعلام اینکه مناقصه اجرای این پروژه در آینده نزدیک برگزار خواهد شد، خاطر نشان کرد: با آغاز اجرای عملیات این پروژه، تکمیل و بهره برداری آن تا پایان سال جاری به سرانجام می رسد.

وی درباره تعیین تکلیف اجرای پروژه پارکینگ مخابرات نیز گفت: سرمایه گذار همچنان پای کار برای اجرای این پروژه است تا پروژه را عملیاتی کند.

وی یادآور شد: شورای شهر بجنورد نیز از استاندار درخواست ورود به این موضوع به منظور رفع مشکلات پیش روی این پروژه را انجام داده است.

رئیس شورای شهر بجنورد در پاسخ به این سوال که در شبکه های مجازی مطرح شده است، عدم اجرای این پروژه به این علت بوده است که منافع عده ای در درون این پروژه نهفته است؟ اظهار کرد: این شایعه در آبان ماه سال 94 از طریق یک کمپین منتشر شد.

وی با تاکید بر این نکته که این ادعا، تهمتی بیش به اعضای شورای شهر نیست، خواستار شد: مردم از منتشرکنندگان این شایعات بخواهند تا آنان برای ادعاهای خود اسناد رو کنند.

وی گفت:عده ای نمی خواهند این پروژه اجرایی شود و آنان هستند که به این تهمت ها دامن می زنند.

افشین فر در بخشی دیگر از سخن خود در پاسخ به این سوال که آیا از سفر پنج عضو شورای شهر بجنورد به کشور آلمان و تامین هزینه های این سفر اطلاع دارید و یا خیر؟ اعلام کرد: بنده از این سفر هیچ اطلاعی ندارم و در این باره نیز اظهار نظر نمی کنم.

افزون بر این، وی به بدهی های شهرداری بجنورد اشاره کرد و در این باره گفت: با بررسی های انجام شده، مبلغ بدهی های شهرداری بجنورد 83 میلیارد تومان برآورد شده است.

وی افزود: چهار میلیارد تومان آن در زمینه حقوق های معوق کارگران این مجموعه، 30 میلیارد تومان نیز بدهی به پیمانکاران و 11 میلیارد تومان نیز بدهی به تامین اجتماعی است.

افشین فر با تصریح بر این مطلب که تسویه کل این مبلغ بدهی چند سال به طول می انجامد، عنوان کرد: درصدد هستیم تا بخشی از این بدهی را از محل اخذ مطالبات 26 میلیاردی شهرداری از ادارات تسویه کنیم.

وی همچنین گفت: برای تسویه کامل بدهی و جرایم شهرداری با تامین اجتماعی نیز انجام تهاتر زمین یک قطعه زمین شش هزار متری مطرح شده است که باید در صحن شورا مصوبه آن اخذ شود.

علاوه بر آن، وی خاطر نشان کرد: شهردار جدید قول داده اند که درصورت امکان با اعمال مدیریت مالی تلاش خواهد کرد تا مبلغ بدهی های یاد شده، کم شوند و درصورت عدم تحقق آن، حداقل بر میزان بدهی ها نیفزاید.

رئیس شورای شهر بجنورد در پاسخ به این سوال به کارکرد دوره ریاست یکساله خود در شورای شهر چه نمره ای می دهید؟ اظهار کرد: از وقت، انرژی و آبروی خود گذشتم تا یک انضباط مالی و اداری در شورا حاکم شود.

وی با اذعان بر این نکته که تمام وقتم را صرف شورا کردم، خاطر نشان کرد: طی این مدت شورا با وجود سایه سنگین بدهی ها به آرامش رسید.

افشین فر درباره تصمیم خود برای نامزدو شدن برای کسب پست ریاست شورای شهر بجنورد در انتخابات هفته آینده نیز اعلام کرد: با توجه به اینکه هنوز گفتمانی در این زمینه در شورای شهر انجام نشده است بنابراین در حال حاضر در این باره هیچ اظهار نظری نمی کنم.

انتهای پیام/ق

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: