مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم گفت: ورزش ابزاری قدرتمند در بحث توانمندسازی دانشجویان است و هیچ پدیده‌ای مانند المپیاد دانشجویی نمی‌تواند دانشجویان سراسر کشور را در کنار هم جمع کند.

محمد پورکیانی شامگاه دوشنبه در مراسم افتتاحیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور که در استادیوم ۲۲ بهمن دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری این رویداد در مشهد یک فرصت ویژه و یک هدیه ارزشمند برای زیارت امام رضا(ع) و همچنین عمل به فرمایش مقام معظم رهبری برای فراهم شدن امر تحصیل، تهذیب و ورزش است.

وی افزود: ورزش ابزاری قدرتمند در بحث توانمندسازی دانشجویان است و هیچ پدیده ای مانند المپیاد دانشجویی نمی تواند دانشجویان سراسر کشور را در کنار هم جمع کند.

مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه زن ستون خانواده است، خاطرنشان کرد: جامعه ای که دارای زنان سالم است جامعه ای با نشاط به حساب می آید و موضوع تقویت جسمی بانوان در دانشگاه ها همیشه مورد تاکید مسئولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده است.

پورکیانی با بیان اینکه دانشجویان ایرانی با حجاب اسلامی الگویی نمونه  و بی بدیل بوده و هستند، گفت: در سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان سراسر کشور در بخش بانوان دو هزار و ۱۰۰ شرکت کننده از ۹۴ دانشگاه سراسر کشور در قالب ۸ رشته ورزشی حاضر هستند و در این المپیاد باید ضمن احترام به داوری ها و رای و تصمیم داوران،  رفاقت ها را بر رقابت ها ترجیح دهیم.

همچنین در این مراسم استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: در شرایطی که کشورهای منطقه، فرامنطقه، اروپا به خصوص فرانسه و ترکیه مشکلات امنیتی دارند کشور ما از امنیت کامل برخوردار است.
علیرضا رشیدیان با اشاره به اینکه در سایه این امنیت دغدغه خادمان نظام ایجاد نشاط و امید برای آینده بهتر است، خاطرنشان کرد: برگزاری المپیاد ورزشی ظرفیت خوبی در حوزه دانشجویی است و دانشجویان ورزشکار سراسر کشور در این رویداد بذر معرفت، جوانمردی و قهرمانی می کارند.

رشیدیان بیان کرد: امیدواریم که رقابتها جوانمردانه، داوری ها عادلانه و نتیجه کلی مسابقات سبب ثبت خاطرات خوش شود و با شناسایی قهرمانان نخبه بتوانیم ورزش قهرمانی را در سطوح آسیایی و جهانی تقویت کرده و رشد دهیم.

سرپرست عالی سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور نیز در این مراسم اظهار کرد: ورزش دانشگاهی ورزش فرهیختگان است و رعایت اصول اخلاقی شرط اصلی انسانگی است.

محمد کافی افزود: تمایز المپیاد سیزدهم با دوره های قبل در معنویت شهر مشهد، برگزاری تمام بازی ها در پردیس دانشگاه فردوسی مشهد و توان، تمرکز و انرژی خادمان میزبان این دانشگاه بوده است.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: از دو سال پیش برنامه های میزبانی باشکوه این رویداد دانشجویی را داشتیم و امیدواریم که در شهر امام رضا(ع) میزبان شایسته ای برای ورزشکاران دانشجو باشیم.

گفتنی است در این مراسم پیام محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری توسط مجتبی صدیقی رئیس سازمان دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرائت شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: