مشهد ـ پلیس راه کنارگذرشمالی مشهد در ششمین روز از هفته دولت با حضو جمعی از مدیران استان افتتاح شد.

به گزارش ثامن پرس، معاون عمرانی استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: در سه سال اخیر، هشت هزار و ۴۱۴ کیلومتر راه جدید به طول شبکه جاده ای کشور اضافه شد که ۲۱۷کیلومتر آزاد راه، دو هزار و ۸۰۰ کیلومتر بزرگراه و ۱۷۸۹ کیلومتر راه اصلی است.

محمد مقدوری با بیان اینکه آزادراه کنار گذرشمالی در گذشته به طور ناقص افتتاح شد و با تلاش دولت تدبیر و امید به طور کامل به بهره برداری رسید، گفت: خراسان رضوی در حوزه عمرانی اقدامات برجسته زیادی در طول سه سال اخیر انجام گرفته که یکی از آنها افتتاح پلیس راه کنارگذرشمالی بود که با تلاش مسئولان نیروی انتظامی و اداره کل حمل و نقل و پایانه های خراسان رضوی ساخته شد و در هفته دولت بهره برداری رسید.

رئیس پلیس راه خراسان رضوی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه خراسان رضوی سالانه پذیرای بیش از ۲۶ میلیون زائر است، اظهار کرد: مقصد ۹۵ درصد این زائران مشهد است و ۲۶ درصد تلفات و ۴۰ درصد تصادفات نیز در مشهد اتفاق می افتد.

هادی امیدوار با بیان اینکه به جهت عدم پوشش انتظامی و پلیسی مسیرهای مواصلاتی، آزادراه شهید شوشتری این پلیس راه ساخته شد، گفت: اقدامات صورت گرفته در قبل از تعطیلات نوروز سبب این شد که خراسان رضوی رتبه نخست کاهش تلفات جاده ای را از آن خود کند.

وی افزود: در نوروز ۹۵، ۳۰ درصد کاهش تصافات و ۲۶ درصد هم کاهش تلفات را داشتیم و ۵ میلیون دستگاه خودرو با ۲۰ میلیون زائر از ابتدای سال تاکنون در جاده های استان تردد داشتند.

رئیس پلیس راه خراسان رضوی با اشاره به افتتاح پلیس‌راه کنارگذر شمالی گفت: ۸۰ درصد کارگران از این مسیر تردد می کنند که با افتتاح این پلیس راه، حوادث کاهش می یابد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: