جانشین مدیر منطقه ثامن عملیات سازمان آتش نشانی مشهد گفت: آتش‌سوزی در یک مجموعه اقامتی ۴ طبقه با تلاش نیروهای آتش نشانی بدون خسارت جانی مهار شد.

به گزارش ثامن پرس حسن نجمی در گفتگو با مهر در تشریح جزییات این حادثه اظهار کرد: صبح امروز طی تماس مردمی با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی، گزارش وقوع آتش سوزی یک مجموعه اقامتی واقع در محدوده خیابان نوغان به این سازمان اعلام شد.

نجمی افزود: پس از اطلاع از آتش‌سوزی، گروه عملیاتی اطفاء حریق از سه ایستگاه شماره ۱، ۲ و ۴۴ به محل حادثه اعزام شد و شعله های آتش که قسمت سیم‌کشی اصلی برق در طبقه همکف این مجموعه اقامتی را فرا گرفته بود را در کمترین زمان ممکن مهار و از گسترش آن جلوگیری کردند.

نجمی علت آتش سوزی را در دست بررسی عنوان کرد و گفت: خوشبختانه در اثر بروز این آتش سوزی به کسی آسیبی نرسید و تنها دود ناشی از آتش‌سوزی از طریق سرویس پله‌ها، داکت های برق و کانال کولر بخشی از طبقه دوم و سوم را فرا گرفته بود که همین امر موجب محبوس شدن تعدادی از زائران در پشت بام و داخل سوئیت‌ها شده بود.

وی با اشاره به خطرات ناشی از استشمام دود و روند اطفای آتش سوزی افزود: دود ناشی از آتش سوزی، تهدیدی برای سلامت کارکنان و زائران محسوب می‌شد که توسط آتش نشانان در عملیاتی ضربتی و به موقع دودها تهویه و همزمان با بکارگیری نردبان ۳۲ متری، هفت نفر از افرادی که توسط تیم‌های امدادی و خودکار به پشت بام پناه برده بودند ، به سطح خیابان منتقل شدند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: