سفرا و نمایندگان کشور‌های خارجی مقیم جمهوری اسلامی ایران از اماکن متبرکه حرم مطهر امام رضا (ع) و موزه‌های آستان قدس رضوی دیدن کردند.

به گزارش ثامن پرس،نماینده کمسیاریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان که سرپرستی این گروه از سفیران را بر عهده داشت، ضمن ابراز خشنودی از حضور در حرم مطهر امام رضا (ع)، گفت: مشهد مقدس دومین کلانشهر جمهوری اسلامی ایران و بسیار مورد توجه مسلمانان جهان است.

سیوانیکا دانالاپا با اشاره به حضور سالانه ٣٠ میلیون زائر در حرم مطهر رضوی افزود: بدون شک مدیریت این فضای بزرگ و معنوی و ارائه خدمات به این جمعیت کثیر کار بزرگی است.

وی گفت: این ظرفیت‌های متنوع اقتصادی و فرهنگی که در مشهد و آستان قدس رضوی وجود دارد، ما را بر آن داشت که به اتفاق سفرا و سرکنسول‌های کشور‌های خارجی در جمهوری اسلامی ایران در این شهر حضور پیدا کنیم.

سفیر بلژیک در ایران هم با اشاره به قدمت فرهنگی و تاریخی حرم مطهر افزود: در موزه‌های آستان قدس رضوی اوج هنر و خلاقیت ایرانی-اسلامی را می‎توان مشاهده کرد.

دکتر دلهایر تصریح کرد: معماری، فرش، صنایع دستی و هنر‌های تزئینی به کار رفته در حرم مطهر حقیقتا انسان را مجذوب خودش می‌کند.

انتهای پیام//ف. ج

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: