امام جمعه موقت مشهد مقدس گفت: مبارزه با آمریکا مبارزه با استکبار جهانی است و این مبارزه کوتاه مدت نخواهد بود زیرا آمریکا هیچگاه سرعقل نخواهد آمد و با چنین دشمنی نمی‌توان نه مذاکره و نه مصالحه کرد و فقط باید جنگید.

به گزارش ثامن پرس،حجت‌الاسلام محمدباقر فرزانه امشب در مراسم تکریم و نکوداشت حجت‌الاسلام محمدمدنی ناشرالاسلام گنابادی اظهار داشت: سرچشمه تشیع ولایت است که هرچه می‌گذرد دل‌های تاریک را روشن‌تر می‌کند. تشیع در طول تاریخ خود با دو بال شهادت‌طلبی و عدالت‌خواهی پریده و کسی نتوانسته آن را از پای درآورد.

امام جمعه موقت مشهد خاطرنشان کرد: شهادت و جهاد تمام شدنی نیست و ادعای ما این است که رنگ شهادت خون و از بین رفتنی نیست و اسلام از سال 42 شهادت را شروع کرد و همچنان در دفاع از حرمین خون می‌دهد.

فرزانه افزود: هر چی می‌گذرد روحیه شهادت طلبی قوی‌تر شده و جوانان ما به مانند زمان جنگ با شوق به جبهه‌های دفاع از حرمین می‌شتابند.

وی با اشاره به نقش پررنگ علما در تشیع طی هزار سال اخیر بیان داشت: نخستین نقش علمای دین حفظ معارف اسلامی بوده که سعی کرده‌اند تغییری در این معارف توسط دشمنان وارد نشود. علما با جلوگیری از تحریف قرآن بزرگ کار ارزنده‌ای انجام داده‌اند و اگر علما به دنبال ولایت نبودند امروز چیزی بیشتر از مسیحیت باقی نمانده بود.

وی شعله‌های دین را در دل مردم برافروختن را یکی دیگر از کارهای ارزنده علما دانست و افزود: اگر علما دین را در بین مردم زنده نگه نمی‌داشتند امروز با حیله‌های دشمن دینی باقی نمانده بود.

رئیس شورای عالی مدیریت حوزه علمیه خراسان تصریح کرد: در طول تاریخ علما با ستمگران مبارزه و مظلوم را حمایت کرده‌اند که این توصیه اهل بیت(ع) و امام(ره) و در حال حاضر امر مقام معظم رهبری است.

وی شیخ زکزاکی را یکی دیگر از ثمره‌های پرورش علما در حوزه علمیه دانست و افزود: یک نفر به مانند شیخ زکزاکی می‌تواند در مدت کوتاهی 20 میلیون نفر را شیعه کند و این چیزی نیست به جز استفاده از فرصت‌ها برای گسترش معارف اسلامی در جامعه که هدف ما است.

فرزانه با اشاره به زندگی ساده حجت‌الاسلام محمدمدنی ناشرالاسلام گنابادی این سبک زندگی را برگرفته از سیره اهل بیت(ع) دانست و بیان کرد: با شناختی که از ایشان دارم، ایشان ریالی را برای خود استفاده نکرده و اگر روحانیت ساده زیست نباشد جاذبه خود را در بین مردم از دست می‌دهد.

امام جمعه موقت مشهد مردمی بودن و همراه مردم بودن را یکی دیگر از ویژگی‌های آقای مدنی برشمرد و بیان کرد: اگر دین را می‌خواهیم گسترش و حفظ کنیم باید مردم در صحنه حضور داشته باشند.اگر بخواهیم انقلاب زنده بماند باید ارزش‌ها را حفظ کنیم و انقلابی کسی است که براساس ارزش‌ها زندگی می‌کند.

فرزانه مبارزه با آمریکا را کوتاه مدت ندانست و خاطرنشان کرد: مبارزه با آمریکا مبارزه با استکبار جهانی است و این مبارزه کوتاه مدت نخواهد بود زیرا آمریکا هیچگاه سرعقل نخواهد آمد و با چنین دشمنی نمی‌توان نه مذاکره و نه مصالحه کرد و فقط باید جنگید. امام (ره) بر استقلال جامعه، ایجاد وحدت و همبستگی، عزت بخشیدن به اسلام و آزادی قدس شریف و نابودی اسرائیل تاکید داشته و آنها را ارزش می‌دانستند.

فرزانه بیان کرد: ما معتقدیم به ارزش‌های امام خواهیم رسید زیرا این اهداف و ارزش‌ها حق هستند و خداوند وعده پیروزی حق را داده است.

وی دومین دلیل رسیدن به اهداف امام خمینی(ره) را داشتن ملت مومن، متعهد، فداکار و ولایی دانست و افزود: نمونه ملتی که در حال حاضر داریم در تاریخ نبوده و این ملت در انتخابات و به مانند سال‌های 60 در نبرد با داعش خود را ثابت کرده است.

انتهای پیام/

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: