معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی از تشرف ویژه افزون بر 70 هزار زائر در ایام دهه کرامت رضوی و میلاد با سعادت حضرت ثامن الحجج(ع) خبر داد.

به گزارش ثامن پرس،سیدخلیل منبتی گفت: در ایام میلاد باسعادت حضرت ثامن الحجج(ع) معاونت اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی برنامه‌های متعددی در راستای تشرف گروه‌های خاص از اقصی نقاط کشور به حرم مطهر رضوی دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: زمینه تشرف بالغ بر 2 هزار و 200 نفر از سالمندان و معلولان مشهدی که به دلیل ناتوانی قادر به تشرف به حرم حضرت علی بن موسی الرضا(ع) نیستند، در این مدت فراهم شده است که به صورت روزانه در قالب گروه‎های جداگانه با همراهی خادمان از درب منازل به زیارت حضرت رضا(ع) مشرف می¬شوند و پس از صرف نهار در میهمانسرای حضرت با همراهی خادمان به منازل خود برخواهند گشت.

منبتی با اشاره به تشرفات خاص در روز ولادت حضرت معصومه(س) افزود: در روز میلاد کریمه اهل بیت بیش از 4 هزار نفر از دختران ایتام، دانش‌آموزان شهرستانی، دختران شهدای مدافع حرم و دختران کارکنان آستان قدس رضوی در گروه‎های مختلف به حرم مطهر حضرت ثامن الحجج(ع) مشرف شدند.

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی تاکید کرد: در دهه کرامت رضوی بیش از 6 هزار دانش‌آموز زیارت اولی، 12 هزار نفر از خانواده معظم شهدای 8 سال دفاع مقدس و مدافع حرم، بالغ بر 10 هزار مددجوی کمیته امداد و بهزیستی و همچنین بالغ بر 8 هزار نفر از جامعه معلولان، نابینایان، ناشنوایان و بیماران خاص در قالب گروه‎های جداگانه به حرم مطهر رضوی مشرف می‌شوند.

وی با تشریح برنامه تشرف این گروه‌ها تصریح کرد: گرو‌ه‎های زیارتی که به حرم مطهر رضوی مشرف می‌شوند طی مراسمی در رواق دارالرحمه، دارالکرامه و شیخ بهائی حضور پیدا کرده و از ویژه‎برنامه‌هایی همچون قرائت زیارت امین‌الله، سخنرانی، مداحی ذاکران اهل بیت(ع) بهره‌مند و در نهایت پس از زیارت حضرت رضا(ع)  در میهمانسرای حضرت رضا(ع) از خوان پربرکت این حضرت متنعم می‎شوند.

لازم به یادآوری است؛ معاونت اماکن متبرکه و امور زائرین آستان قدس رضوی در ایام پربرکت دهه‌ کرامت رضوی علاوه بر ایجاد امنیت و آرامش، طرح‌های فراوانی به منظور تشرف اقشار مختلف جامعه به حرم مطهر رضوی اجرا می کند و در اشکال گوناگون، تمهیدات لازم را برای گره خوردن دل‌های آماده با حریم امن حضرت رضا(ع) فراهم می آورد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: