هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال قرار است جمعه آینده با برگزاری دیدار تیم‌های پدیده خراسان و سپاهان در مشهد برگزار شود اما محل برگزاری این مسابقه همچنان در اما و اگر قرار دارد.

به گزارش ثامن پرس،شهر مشهد در حال حاضر دارای دو استادیوم بزرگ ثامن الائمه(ع) در منطقه شاندیز و همچنین ورزشگاه مدرن و مجهز امام رضا(ع) در نقطه مرکزی شهر یعنی بلوار خیام است اما این دو ورزشگاه هر کدام با مشکلاتی روبه‌رو هستند که هیچ یک از مسئولین ورزشی استان نیز حاضر به پاسخگویی درباره آن نیستند.

بعد از اینکه برای مکان برگزاری بازی تیم‌های سیاه‌جامگان و ذوب آهن در هفته اول لیگ برتر شایعاتی مبنی بر راه اندازی ورزشگاه امام رضا(ع) شد و البته سازمان لیگ نیز برگزاری بازی در ورزشگاه ثامن الائمه(ع) را به دلیل مشکلاتی که آنجا داشت ممنوع اعلام کرد، همه ارکان ورزش استان به تکاپو افتادند تا بتوانند مشکلات عینی ورزشگاه ثامن الائمه(ع) را بر طرف نمایند و در نهایت با راه اندازی اسکوربورد پرتابل در این ورزشگاه(که بیشتر جنبه نمایشی داشت و کارایی که سازمان لیگ اعم از درج زمان بازی  و تکرار گل‌های زده را نداشت و البته به دلیل اندازه کوچکش اصلا قابل مشاهده نبود) سازمان لیگ با برگزاری این دیدار موافقت کرد. این همه در حالی بود که پس از این دیدار شایعه برگزاری بازی پدیده و سپاهان در ورزشگاه امام رضا(ع) قوت گرفت اما حالا و در فاصله چند روز باقی‌مانده تا برگزاری این دیدار گویا مشخص شده تا اطلاع ثانوی هیچ بازی در آن برگزار نشود.

شنبه شب نیز مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی در نشست خبری که بدون حضور منتقدین رسانه‌ای برگزار شد، درباره انجام بازی‌های لیگ برتر در ورزشگاه امام رضا(ع) حرف‌های جالبی زد و عنوان کرد که ابتدا باید ظرافت‌های آن در نظر گرفته شده و سپس نقص‌های ورزشگاه برطرف شود تا شرایط استفاده فراهم شود! این در شرایطی است که بنابر گفته‌های مدیرعامل تربیت بدنی آستان قدس رضوی ورزشگاه امام رضا(ع) هیچ نقصی ندارد و همه شرایط برای برگزاری بازی‌ها در این ورزشگاه آماده است.

هاشمی جواهری در این گفت‌وگو که چند روز قبل منتشر شد، اظهار کرده بود: تنها مسئله‌ای که سبب عدم برگزاری بازی‌ها در ورزشگاه امام رضا(ع) مورد توجه قرار گرفته است دستور شورای تامین مشهد است و آستان قدس رضوی هیچ مشکلی برای برگزاری بازی‌ها در این ورزشگاه ندارد و ورزشگاه نیز کاملا آماده است!

این پارادوکس نشان می‌دهد که مسئولان تربیت بدنی آستان قدس رضوی و البته اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی اختلافاتی درباره برگزاری بازی‌ها در ورزشگاه امام رضا(ع) دارند اما تمایلی به علنی کردن آن ندارند!

با این حال مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی پدیده درباره اینکه چقدر احتمال دارد تا بازی این تیم مقابل سپاهان در ورزشگاه امام رضا(ع) برگزار شود به خبرگزاری فارس در مشهد، گفت: "ما درخواست برگزاری بازی‌های خود در این ورزشگاه را پیش از شروع فصل ارائه کردیم اما هنوز جواب قطعی درباره آن نداشتیم.

حمیدرضا کریمویی افزود: ما روز گذشته جلسه‌ای را با مسئولین تربیت بدنی آستان قدس رضوی برگزار کردیم و آنها نیز قول همکاری دادند و اعلام کردند که ورزشگاه از نظر فنی مشکلی بابت برگزاری بازیها ندارد اما باید شورای تامین در این باره موافقت کند.

وی ادامه داد: اگر شرایط برای برگزاری بازی در ورزشگاه امام رضا(ع) فراهم نشود ما باید بازی خود را در ورزشگاه ثامن الائمه(ع) برگزار کنیم و از اسکوربورد پرتابل برای موافقت سازمان لیگ بهره بگیریم.

همه این‌ها در حالی است که  منابع مطلع از فرمانداری مشهد خبر می‌دهند که این ورزشگاه  با توجه به استقرار آن در یکی از نقاط مرکزی مشهد امکان برگزاری بازی‌ها را ندارد. ظاهرا بحث  استقبال مردم از این استادیوم و گره‌های ترافیکی و امنیتی که ایجاد می‌کند همچنان دغدغه مسئولان سیاسی شهر است.

بر همین اساس گفته شده  چند پیشنهاد در این باره وجود دارد تا شاید امکان برگزاری بازی‌ها ایجاد شود، مثلا اینکه تعداد بلیط فروشی در این ورزشگاه محدود شود اما این موضوع هم هنوز به تصویب اعضا نرسیده است.

===================

گزارش از: جواد طاری بخش

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: