بسیاری از والدین از نحوه برخورد با کودک بیمار مطلع نیستند و باراهکارهای صحیح مراقبت از فررند بیمارشان آشنا نیستند.

به گزارش ثامن پرس، شاید یکی از دغدغه های مادران نحوه برخورد با فرزندشان در زمان بیماری باشد.بسیاری از والدین از نحوه برخورد با کودک بیمار مطلع نیستند و باراهکارهای صحیح مراقبت از فررند بیمارشان آشنا نیستند.در این بخش علامت،علت و درمان برخی از بیماری های شایع کودکان راهم شده است.

تب:

علامت اختصاصی برای یک بیماری محسوب نمیشود.کودکان به دلایل مختلفی ممکن است دچار تب شوند.تب عموما نشانه ای از یک عفونت باکتریایی یا ویروسی است.

درمان:به کوک مایعات فراوان بدهید.شیردهی را متوقف نکنید.دمای اتاق را پایین بیاورید.اگر تب کودک به 39درجه رسید حتما به پزشک مراجعه کنید.

 

ابریزش بینی:

علت آبریزش بینی به صورت موکوس شفافی در طول یک هفته تدریجا غلیظ شده و رنگ زرد،سبز و یا خاکستری در بیاید سرماخوردگی و گاهی اوقات آنفولانزاست.

درمان: در مورد سرماخوردگی کودک باید مایعات فراوان بنوشد.شیردهی را متوقف نکنید.به میزان کافی استراحت کند.و با رعایت احتیاط بالش را کمی بالاتر بگذارید تا در هنگام خواب تنفس برای کودک راحت تر شود.

 

سرفه:

سرفه علامت شایع در بسیاری از بیماری ها می باشد و ممکن است علت آن سرماخوردگی باشد.سرفه علامت عفونت مسیرتنفسی،سرخک،برونشیولیت و یا آسم نیز می باشد.

درمان:مایعات فراوان به کودک بدهید.شیردهی را متوقف نکتید.اگر سرفه بیش از یک هفته طول کشید و یا با تب بالا،تنگی نفس،و بی حالی همراه بود حتما به پزشک مراجعه کنید.
 

استفراغ:

استفراغ در اغلب کودکان رخ می دهد و معمولا خطرناک نیست و اغلب بدلیل مشکلاتی در مسیر گوارشی کودک رخ میدهد اما گاهی اوقات نیز علت آن عفونت در قسمتی از بدن است.
 

درمان:به کودک مایعات فراوان بدهید.شیردهی را متوقف نکنید.اگر استفراغ بیش از 12تا24ساعت اداما یافت به پزشک مراجعه کنید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: