عضو شورای اسلامی شهر بیرجند به ادعای استاندار مبنی بر دریافت حقوق 3.5 میلیون تومانی اعضای شوراها پاسخ داد.

به گزارش ثامن پرس؛ از بیرجند، چندی پیش استاندار خراسان جنوبی در جریان سفر به شهرستان طبس علیه اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای استان سخنانی ایراد کرد که با واکنش شوراهای اسلامی شهر و روستاها همراه بوده است.

شورای اسلامی شهر بیرجند پس از چند روز سکوت با انتشار مستنداتی به ادعای استاندار مبنی بر دریافت حقوق 3.5 میلیون تومانی اعضای شوراها پاسخ داد.

رضا حسنی‌صفت یکی از اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند، در ارتباط با سخنان اخیر استاندار مبنی بر اینکه اعضای شوراها ماهیانه حقوقی 3.5 میلیون تومانی دریافت می‌کنند، واکنش نشان داد.

وی اظهار داشت: میانگین دریافتی هر عضو شورا ماهیانه 8 میلیون و 477 هزار و 991 ریال است که به یک میلیون تومان هم نمی‌رسد.

عضو شورای اسلامی شهر بیرجند با بیان اینکه کاندیداتوری ما بیشتر جنبه خدمت‌رسانی به مردم را دارد، افزود: بیشتر اعضا تحصیلات دانشگاهی بالا دارند و این دریافتی ناچیز حق‌الزحمه‌ای است که به ازای برگزاری جلسات و کمیسیون‌ها به اعضای شوراها داده می‌شود و اگر همین وقت را صرف کار و شغل خودمان کنیم بیشتر از این‌ها به دست می‌آوریم و اصلا در شورا ملاک مادی مطرح نیست ما برای خدمت به مردم آمده‌ایم.

حسنی‌صفت ادامه داد: ممکن است عده‌ای در شوراها دنبال منافعی غیر از شوراها باشند یعنی به صورت غیر مستقیم از شورا کسب درآمد کرده باشند که باید مورد سئوال قرار گیرند و اگر این چنین موضوعی نیز صحت داشته باشد این موضوع را باید دیگران بررسی و مورد پیگیری قرار دهند.

وی تصریح کرد: اقلیت شورا که 5 نفر هستند بارها به سایر اعضا گوشزد کردند که سرمایه‌های خود را  قبل از ورود به شورا اعلام کنند تا بعدا حرف و حدیثی به وجود نیاید که این امر متاسفانه توسط عده‌ای از اعضا نادیده گرفته شد.

عضو شورای اسلامی شهر بیرجند در پاسخ به این سئوال که چرا استاندار به شوراها اتهام حقوق 3.5 میلیونی در ماه را زد؟، گفت: این را رسانه‌ها باید پیگیری کنند که چرا استاندار این چنین سخنی را گفته و باید از خود استاندار پرسید که بر چه اساس و قانونی این اتهام را به شوراها وارد کردند.

حسنی‌صفت بیان داشت: با توجه به اینکه شوراهای شهر در سایر نقاط کشور نیز متهم به دریافت حقوق بالا شدند، می‌توان گفت این یک مسأله سیاسی است.

وی ادامه داد: این‌گونه جریان‌سازی در سطح کشور یک مسأله سیاسی است که پشت آن عقاید و افکار سیاسی پنهان شده است و اگر این چنین نباشد عملا طرح این مسائل جز تشویش اذعان عمومی چیزی بیش نیست.

عضو شورای اسلامی شهر بیرجند گفت: وقتی یک موضوعی مطرح و تبدیل به شایعه می‌شود در جامعه موجی از بی‌اعتمادی و سوء‍ظن نسبت به شوراها به وجود می‌آورد و تا بخواهیم آن را رفع و رجوع کنیم، مدتی طول می‌کشد.

حسنی‌صفت بیان داشت: این سخنان استاندار سبب می‌شود کسانی که در حال حاضر در شورا مشغول به خدمت‌رسانی به مردم هستند، مقبولیت‌ و اعتمادشان را در جامعه از دست بدهند و به نوعی با توجه به اینکه در سراسر کشور شوراها بیشتر متمایل به یک طیف و جریان خاص سیاسی هستند، می‌خواهند با این کار وجه شوراها را خراب کنند تا در شوراهای آینده جریان با اکثریت جناح خودشان باشد.

وی ادامه داد: از آنجا که شوراهای شهر بر اجرای کار مسؤولان کشور نظارت دارند؛ این برای این جریان سیاسی خوب نیست لذا سعی بر تخریب و همسو کردن شوراها را با خود دارند.

عضو شورای اسلامی شهر بیرجند با اشاره به کلید خوردن سناریوی تخریب شوراها به وسیله اتهام به دریافت حقوق‌های نجومی در هفته دولت، گفت: یک سال دیگر انتخابات است و می‌خواهند با طرح این گونه مسائل اعتبار شوراهای فعلی را زیر سوال ببرند و همچنین درصدد هستند با این هجمه تبلیغاتی و تشویش اذعان عمومی عدم پیشرفت‌های عمرانی و دست خالی بودن دولت را در بهره‌برداری از پروژه‌های گوناگون توجیه کنند.

حسنی‌صفت در پاسخ به اینکه آیا اعضای شورا طرح دعوی کرده‌اند؟، اظهار داشت: استاندار مقام عالی دولت در استان است و نمی‌توان علیه مقام عالی استان سخنی گفت،اما پیگیری‌هایی از سوی اعضا صورت گرفته ولی پاسخی حاصل نشده است و حتی مسأله را با شورای عالی استان مطرح کرده‌ایم و از نتیجه بی‌خبر هستیم چراکه اقتدار استاندار بیشتر از این است.

وی ادامه داد: از رسانه‌ها که چشم و مطالبه‌گر حقوق مردم هستند، می‌خواهم که این موضوع را پیگیری کنند و به اطلاع مردم برسانند که این چنین مسائل کذب و بی‌هویتی را بیان می‌کنند و سبب بی‌اعتمادی مردم نسبت به نمایندگانشان در شورای اسلامی شهر و همچنین بی‌اعتمادی به نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌شوند.

وی با اشاره به تهدید استاندار مبنی بر افشاگری گفت: هر فردی اگر سند یا مدرکی دال بر مجرم دانستن شورا و دریافت حقوق 3.5 میلیونی دارند، اعلام کنند.

حسنی‌صفت خاطرنشان کرد: در پایان نیز اعلام می‌کنم که دریافت حقوق 3.5 میلیونی از طرف اعضای شورا کذب محض است، ما برای خدمت به مردم آمده‌ایم نه برای پرکردن جیب خود.

وی جمع کل حق جلسات اعضا بر اساس ماه‌های مختلف سال 94 را این‌گونه اعلام کرد: در ماه‌های فروردین و اردیبهشت مبلغ 102 میلیون و 478 هزار ریال، خرداد و تیرماه 151 میلیون و 752 هزار ریال، مرداد، شهریور، مهر، آیان و آذر مبلغ 427 میلیون و 291 هزار ریال، دی، بهمن و اسفند مبلغ 415 میلیون و 778 هزار ریال پرداخت شده است.

این عضو شورای شهر بیرجند گفت: فروردین و اردیبهشت سال 95 نیز مبلغ 183 میلیون و 293 هزار ریال و ماه‌های خرداد و تیرماه امسال مبلغ 211 میلیون و 518 هزار ریال پرداخت شده است.

گفتنی است؛ بر اساس مستندات ارائه شده این عضو شورا، حق جلسات حدود دو ماه اعضای شورا به طور میانگین از 800 هزار تومان تا یک میلیون و 700 هزار تومان متغیر بوده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: