سخنگوی «کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی» مجلس گفت: انتخاب جان بولتون در مسند مشاور امنیت ملی آمریکا با این هدف صورت می‌گیرد که فشار‌ها و سیاست‌های خصمانه علیه ایران در روز‌های آینده بیشتر شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سیدحسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا با اشاره به انتصاب جان بولتون به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا و تشریح سوابق و دیدگاه‌های وی درباره جمهوری اسلامی ایران گفت: جان بولتون یکی از طراحان براندازی جمهوری اسلامی ایران بود و در این مسیر حتی از گروهک تروریستی منافقین حمایت و از این گروه بهره برداری ابزاری می‌کند.

وی با بیان اینکه سوابق جان بولتون درباره ایران روشن است، افزود: در کنار این مسئله ما شاهد تغییر وزیر امور خارجه آمریکا و همچنین طرح تحریمی جدید علیه ایران در کنگره و مجلس نمایندگان آمریکا بودیم که این روند نشان می‌دهد آمریکایی‌ها بنا ندارند بر اساس گفت‌و‌گو، مذاکره و توافق به تعهدات بین المللی خود عمل کنند و قصد دارند همچنان رفتار خصمانه و دشمنانه خود علیه ایران را ادامه دهند.

نقوی‌حسینی تصریح کرد: انتخاب جان بولتون در مسند مشاور امنیت ملی آمریکا با این هدف صورت می‌گیرد که فشار‌ها و سیاست‌های خصمانه علیه ایران در روز‌های آینده بیشتر شود.

سخنگوی «کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی» مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران منطق و صداقت خود را در عرصه بین‌المللی نشان داد، گفت: ما آمریکایی‌ها را با برجام به آزمون کشیدیم و این آزمون در قالب توافق برجام مورد تأیید شورای امنیت و جامعه جهانی قرار گرفت و اما آمریکایی‌ها اَبَر عهدشکنی و بار‌ها و بار‌ها نقض برجام کردند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: معتقدم دستگاه دیپلماسی ما در شرایط فعلی حرفی برای گفتن به جامعه بین‌المللی دارد و می‌تواند اظهار کند که ما آمریکا را به آزمون کشیدیم و در این آزمون بین‌المللی آمریکایی‌ها مردود شدند و این‌ها اهل منطق و گفت و گو نیستند تا اینکه از این طریق فضا برای بسیج کشور‌ها علیه اقدامات خصمانه آمریکا فراهم شود.

 

 

به نقل از میزان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: