مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی با اعلام رشد ۷ درصدی سفر به مشهد گفت: بیش از ۳.۸ میلیون زائر تاکنون وارد مشهدمقدس شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس،مهدی فروزان اظهار داشت: 6 میلیون و 489 هزار و 76  نفر از 25 اسفند سال گذشته تا 4 فروردین ماه سال جاری به استان خراسان‌رضوی مسافرت کرده‌اند؛ این میزان ورود زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 7 درصد رشد دارد. 514 هزار و 466 نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده‌ای و عمومی به استان وارد شده‌اند که در مقایسه با سال قبل، یک درصد کاهش داشته است.

مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان‌رضوی افزود: 183 هزار و 771 نفر از این افراد نیز با قطار به استان سفر کرده‌اند که با رشد 4.5 درصدی همراه بوده است. 

فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه‌ها به استان وارد شده‌اند را  نیز 118 هزار و 379 نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته 7.9 درصد کاهش دارد. زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز 25 اسفند سال گذشته تا 4 فروردین ماه سال جاری به استان وارد شده‌اند هم 5میلیون و 672 هزار و 460  نفر هستند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد 7درصدی مواجه بوده است.

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در زمینه آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد مقدس هم گفت: از روز 25 اسفند سال گذشته تا 4فروردین ماه  سال جاری ماه 3 میلیون و 876 هزار و 295 نفر به این کلانشهر وارد شده‌اند که در مقایسه با سال گذشته، 7 درصد رشد دارد.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: