وزیر آموزش و پرورش گفت: مهمترین برنامه ما در سال جاری تحول در حوزه محتوای برنامه‌های آموزشی و پرورشی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس،سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش درپاسخ به سوالی مبنی براینکه وزارتخانه شما چه برنامه‌ای برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال در سال 96  داشت، اظهار کرد: تاکنون در اجرای سند تحول از حیث ساختاری اقداماتی انجام داده‌ایم و آنچه برای استقرار این سند صورت گرفته عمدتا ناظر بر تغییرات و تحولات ساختاری بوده است لذا اکنون باید وارد مباحث محتوایی شویم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مهمترین برنامه‌های وزارت خانه متبوعش در سال جاری، افزود: مهمترین برنامه وزارت آموزش و پرورش تحولاتی است که در حوزه محتوای برنامه‌های آموزشی و پرورشی آغاز می‌شود.

بطحایی خاطرنشان کرد: وزارت آموزش و پرورش وظیفه دارد زمینه‌های استقبال دانش آموزان برای مهارت‌های اشتغال را تقویت کند به همین منظور در سال 96 که به عنوان وزیر انتخاب شدم در 8 استان کشور مهارت‌های پایه را بین 6 تا 24 ساعت در هفته آغاز کردیم و در هفته گذشته هم اجرای آ‌زمایشی آن آغاز شده است.

 وی تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم این مهارت‌های پایه‌ای را که منجر به ایجاد علاقه در دانش آموزان برای اشتغال در حوزه مهارت‌های حرفه‌‌ای می‌شود، ایجاد کنیم.

 

 

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: