مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی به تشریح پرحادثه ترین و کم حادثه ترین محور مواصلاتی خراسان رضوی از ابتدای نوروز پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به‌ نقل از روابط‌ عمومی هلال‌احمر خراسان‌رضوی، سید مجتبی احمدی با اشاره به آمار کلی امدادرسانی این جمعیت در دور نخست طرح نوروزی 97 اظهار داشت:‌ در این مدت 59 مورد حادثه بوقوع پیوست که در آن ها 247 نفر حادثه دیدند و 185 نفر مصدوم شدند.

وی با اشاره به اینکه از مجموع کل حوادث این مدت 45 مورد حادثه جاده ای، 9 مورد خدمات حضوری، 2 مورد خدمات مناسبتی، یک مورد ریزش آوار، پنج مورد سیل و آبگرفتگی، 10 مورد شهری و سه مورد کوهستان بوده است، افزود: مهم ترین حوادث این مدت انحراف اتوبوس و برخورد با دکل فشار قوی در کیلومتر 25 محور نیشابور- سبزوار در 27 اسفندماه سال گذشته بود که در اثر آن 40 نفر آسیب دیدند.

احمدی با اشاره به اینکه از مجموع 59 عملیات امداد و نجات در استان در مجموع 247 نفر حادثه دیدند، گفت: از این تعداد 191 نفر در حوادث جاده ای، 9 نفر در خدمات حضوری، 50 نفر در خدمات مناسبتی، یک نفر در ریزش آوار، پنج نفر سیل و آبگرفتگی، 10 نفر شهری و سه نفر کوهستان بوده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در حوادث 9 روز اول طرح نوروزی 97، 185 نفر مصدوم شدند که 68 نفر به بیمارستان ها و مراکز درمانی منتقل شده و 37 نفر به صورت سرپایی درمان شدند، خاطرنشان کرد: 71 نفر از این مصدومان مربوط به حوادث جاده ای، 9 نفر خدمات حضوری و 2 نفر حوادث شهری بودند، دیگر حوادث نامبرده شده بدون مصدوم بودند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی بیان کرد: در این مدت هفت نفر از آسیب دیدگان حوادث، اسکان داده شدند که پنج نفر در حوادث جاده ای بوده و 2 نفر نیز در حوادث کوهستان بودند.

وی مجموع نیروهای عملیاتی بکارگیری شده در حوادث را 196 نفر و خودروهای اعزام شده به این حوادث را 69 دستگاه دانست و تصریح کرد:‌ میانگین زمان حضور در صحنه عملیات در حوادث جاده ای در این مدت از زمان اطلاع به جمعیت تا حضور نیروهای هلال احمر در صحنه حادثه هشت دقیقه و 13 ثانیه بوده است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای اجرای طرح نوروزی تا چهارم فروردین ماه بیشترین حوادث در سبزوار با 14 مورد حادثه و کم‌ترین حوادث در فیروزه، کلات، نیشابور، جغتای و درگز با یک حادثه بوده خاطرنشان کرد: در این مدت بیشترین حوادث مربوط حوادث جاده‌ای و به ویژه واژگونی خودروهای سواری بوده که محورهای سبزوار (محور شاهرود- سبزوار) با 11 مورد بیشترین حوادث ترافیکی را داشته و فیروزه، جغتای، کلات و نیشابور کمترین حوادث را داشته‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به حوادث رخ داده در مشهد نیز اظهار کرد: در این مدت هفت حادثه در محدوده و محورهای مواصلاتی مشهد رخ داد که سه مورد آن با 24 حادثه دیده جاده ای بود و سه مورد مراجعه حضوری با چهار حادثه دیده و یک حادثه شهری با هشت حادثه دیده گزارش شده است. 

احمدی همچنین به مقایسه آماری حوادث در دور نخست طرح نوروزی 97 نسبت به مدت مشابه سال گذشته پرداخت و گفت: تعداد حوادث استان در این مدت کاهش 28.91 درصدی و تعداد مصدومان نیز کاهش 7.03 درصدی داشته است.

وی با اشاره به فعالیت حوزه جوانان جمعیت هلال احمر استان در دور نخست سفرهای نوروزی گفت: در این مدت 862 نفر روز در 33 پست در سطح استان که ازاین تعداد 26 ایستگاه ثابت و هفت ایستگاه سیارهستند، فعالیت دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به اینکه در این مدت بیش از 70 هزار در سراسر استان به ایستگاه های جوانان مراجعه کردند، گفت: از این تعداد 64 هزار و 487 نفر به پست های ثابت و 5هزار و 576 به پست سیار مراجعه داشتند.

وی از 117 هزار و 695 مورد خدمت ارائه شده به مسافران نوروزی در ایستگاه‌های جوانان در استان خبر داد و تصریح کرد: از این تعداد خدمت 4هزار و 729 مورد مربوط به خیمه های نماز، 12 هزار و 283 مورد مربوط به ایستگاه های ایمنی و سلامت مسافران، 21 هزار و 817 مورد مربوط به فضاهای دوستدار کودک، هشت هزار و 803 مورد مربوط به کمپین «بهرفت» (کمپین بهبود رفتارهای ترافیکی) و 70هزار و 63 مورد مراجعه حضوری به پست های جوانان بوده است.

احمدی همچنین از توزیع 26 هزار و 901 بروشور، 22هزار و 262 نقشه، چهار هزار و 692 کارت همیار هلال و 32 هزار و 522 مورد دیگر محصولات خبر داد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: