با حضور استانداران خراسان رضوی و جنوبی، نخستین ‌نمایشگاه‌ نوروزگاه ایران در مشهد مقدس افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی علی رضا رشیدیان در حاشیه این مراسم گفت: حجم گردش مالی بازار سوغات استان براساس آخرین بررسی علمی و دانشگاهی بالغ بر 37 هزار میلیارد ریال است که رقمی سنگین و قابل توجه در اقتصاد می باشد.

وی افزود: این رقم حجم بزرگی است که اگر به درستی در آن سرمایه گذاری شده و در اختیار استان و تولید کننده ها داخل قرار گیرد ضمن ایجاد اشتغال موجب می شود تا بسیاری از تولید کنندگان از بحران اقتصادی موجود خارج شوند.

استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: در این راستا برنامه ریزی گسترده ای با همکاری و مشارکت سایر استان ها در حوزه سوغات با توجه به ظرفیت های تولیدی منطقه انجام شده است .

رشیدیان افزود: در سالی که به نام حمایت از کالای ایرانی و تولید داخل نام گذاری شده یکی از دغدغه های جدی همه مسئولان استان آن است که در این حوزه سوغات به جای کالاهای بی کیفیت خارجی از ظرفیت صنایع دستی و تولیدات ارزشمند داخلی استفاده شود.

وی اظهار داشت: برای نمایشگاه نوروزگاه هم  از مدت ها قبل برنامه ریزی شده بود و با توجه به همزمانی آن با ایام پیک مسافران نوروزی فرصت خوبی برای آشنایی بیشتر مردم با سوغات استان است .

استاندار خراسان رضوی خاطر نشان کرد: ضمن آنکه فرصت خوبی است تا تولید کنندگان و صنوف مختلف هم طی بازدید از این نمایشگاه با آشنایی و استفاده از این فرصت برای تولید در این عرصه وارد عمل شوند.

رشیدیان وی ابراز امیدواری کرد: با این اقدامات و فرهنگ سازی مناسب و گسترده به مرور تولیدات داخلی جایگزین کالاهای خارجی بی کیفیت به عنوان سوغات شود.

گفتنی است؛ در این نمایشگاه مجموعه ای از جاذبه های تاریخی ، فرهنگی ، گردشگری ، صنایع دستی و سوغات و هدایا از سراسر کشور ارایه شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: