مسئول کانون خادمین گمنام شهدا گفت: اولین دوره اعتکاف شهدایی کشور با حضور خانواده معزز شهدا و سخنرانان برجسته کشور در مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس،حمیدرضا بروغنی اظهار کرد: اولین دوره اعتکاف شهدایی کشور، در روزهای 11 تا 13 فروردین‌ماه سال جاری در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ایده اولیه این طرح دو سال پیش همزمان با تشکیل کانون کلید خورد، افزود: هدف از اجرای این طرح، ایجاد پیوند بین جوانان نسل سوم و چهارم انقلاب با شهداست.

مسئول کانون خادمین گمنام شهدا افزود: حضور خانواده‌های معزز شهدا باعث نورانیت بیشتر این اعتکاف خواهد بود و مقدمه، اصول و برنامه این اعتکاف با توجه به سیره شهدا تعیین‌شده است.

بروغنی خاطرنشان کرد: چینش برنامه‌ها به صورتی است که در سخنرانی‌های ظهر به مباحث اجتماعی و بعد جمعی سیره شهدا پرداخته می‌شود تا امکان گفتگو و مباحثه درباره آن وجود داشته باشد و در پایان شب، با ایجاد فضایی عرفانی ـ اخلاقی، زمینه پرداختن معتکفین به تکالیف فردی و عبادی فراهم می‌شود.

 وی تصریح کرد: حضور سخنرانان برجسته کشوری همچون حجج‌اسلام مرتضی آقا تهرانی، سید حسین مؤمنی، مهدی ماندگاری و نیز امیر سرتیپ غلامحسین دربندی، رئیس کمیته راویان ستاد مرکزی راهیان نور کشور و هم‌رزم شهید صیادشیرازی از نکات قابل اشاره این اعتکاف است.

مسئول کانون خادمین گمنام شهدا افزود: در ابتدا محدوده سنی معتکفین این طرح 15 ـ 35 سال در نظر گرفته شد اما اکنون از 11 سال پذیرش صورت می‌گیرد.

به گفته بروغنی، این طرح با همکاری و مشارکت آستان قدس رضوی، بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، سازمان بسیج رسانه و ستاد راهیان نور کشور در دو مکان مجزا برای خواهران و برادران برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: ظرفیت پذیرش اعتکاف شهدایی 350 نفر پیش‌بینی شده است که تاکنون حدود 130 نفر ثبت‌نام کرده‌اند، علاقه‌مندان می‌توانند تا 9 فروردین‌ماه نسبت به ثبت‌نام در سایت www.khgshohada.ir اقدام نمایند.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: