استاندار خراسان رضوی گفت: بیشترین تردد جاده ای کشور در نوروز امسال بر اساس آمارها فرماندهی پلیس راهور متعلق به خراسان رضوی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس،علیرضا رشیدیان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بیشترین تردد جاده ای کشور در نوروز امسال بر اساس آمارها فرماندهی پلیس راهور متعلق به خراسان رضوی است و با این وجود آمار تصادفات منجر به فوت در استان کاهش محسوسی نسبت به سال قبل در این زمان دارد.

وی با بیان اینکه موج دوم مسافرت های نوروزی از امروز آغاز شده است افزود: با اقدامات خوبی که در بخش های مختلف حمل و نقلی و تسهیل سفر به مشهد الرضا (ع) انجام شده است شاهد رشد هفت درصدی آمار مسافران و زائران ورودی به مشهد هستیم.

استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: در این میان در حوزه جاده ای پیش از شروع سفرهای نوروزی تلاش شد وضعیت محورها از شرایط نسبتا مناسبی برای سفرهای نوروزی برخوردار شود و در این راستا با تامین ۲۰ هزار تن قیر محورهای دچار مشکل و میز پارکینگ ها و مجتمع های خدمات بین راهی بهسازی شد و از نظر امکانات ارتقا یافتند.

وی ادامه داد: همچنین استقرار پر تعداد و گسترده نیروهای امدادی ، پلیس راه و نیروی انتظامی و تلاش بخشداری ها، دهیاری ها و فرمانداران برای ارائه خدمات مناسب به زائران خود موجب بهبود سطح خدمات در طول مسیرهای استان شده است.

رشیدیان عنوان کرد: پلیس راهور نیز اقدامات نوآورانه ای برای ارتقا ایمنی درسطح شهرها انجام داد  که علی رغم افزایش سفرها  به ویژه خودروهای شخصی شاهد کاهش بیش از ۲۰ درصدی تصادفات بویژه تصادفات فوتی در استان هستیم.

وی گفت: بر اساس آمار فرماندهی پلیس راهور، ر نیمه اول سفرهای نوروزی خراسان رضوی رتبه نخست تردد ها را  در کشور به خود اختصاص داده است که این حجم تردد و کاهش تلفات سوانح رانندگی خود نشان دهنده آن است که خادمان مردم امکانات خوبی برای سفرهای نوروزی مردم در این ایام در سطح استان  فراهم کرده اند.

 

 

به نقل از مهر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: