سامسونگ و کمپانی مخابراتی ژاپنی «KDDI» فناوری 5G را با موفقیت در یک استادیوم بیسبال آزمایش کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس،این دو کمپانی با استفاده از تبلت های نصب شده در محل تماشاگران،  فیدهای زنده از ویدئوی 4K را در استادیوم 30 هزار نفری «اوکیناوا» با موفقیت دانلود و استریم کرده اند.

این پوشش 5G از طریق واحدهای دسترسی و فناوری «بیم فرمینگ» سامسونگ ایجاد شده که روی برج کوچکی خارج از فنس های سمت چپ استادیوم نصب شده بودند.

بیم فرمینگ تکنولوژی پیشرو و نسبتا گرانی است که در روترهای وایرلس برای افزایش برد و سرعت به کار می رود. در این تکنولوژی ابتدا یکی از آنتن ها سیگنال وای فای را در همه جهات پخش می کند، سپس آنتن بعدی با اختلاف فاز کمی سیگنال را به نقاط دیگر ارسال می کند. به منظور پخش سیگنال به صورتی کارآمد روترها اختلاف فاز دو سیگنال را طوری تنظیم می کند که در مکان های شلوغ سیگنال قوی تر باشد.

اینترنت 5G
 

این دو کمپانی چند ماه قبل در قطاری که با سرعت 100 کیلومتر بر ساعت در حرکت بوده، بسته های داده را با حداکثر سرعت 1.7 گیگابیت در ثانیه ارسال و دریافت کرده اند، اما هدف از پروژه فعلی آزمایش این فناوری در مکان های شلوغ نظیر استادیوم ها و سالن های کنفرانس و کنسرت بوده است.

سامسونگ سرمایه گذاری گسترده ای  را به توسعه شبکه های 5G اختصاص داده است، برای مثال بخش شبکه این کمپانی با اپراتورهای مختلفی در سراسر دنیا همکاری دارد و دو ماه قبل تماس تصویری 5G را بین اپراتورهای ورایزن و KT تست کرده، علاوه بر این کمپانی کره ای در همان زمان از آزمایش اینترنت 5G در رومانی خبر داد.

 

 

به نقل از دیجیاتو

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: