مدیر داخلی پردیس سینمایی گلشن مشهد گفت: این سینما مجموعه‌ای از استاندارهای مختلف را برای ارائه بهترین کیفیت به مردم مشهد لحاظ کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس،حسین نیک‌خواه درباره آغاز به کار پردیس سینمایی گلشن مشهد و استاندارهای موجود در این سینما گفت: در اسفند ماه سال 95 که تصمیم به ساخت سینما گرفته شد، به دو ماه نکشید که طراحی سالن‌ها به پایان رسید. پیش از این فضای سینما برای بولینگ طراحی شده بود که بعد از تغییر کاربرد، برای احداث سالن سینما مهیا شد. چهار سالن طراحی کردیم و از ابتدا با توجه به تمام استانداردهای لازم پیش رفتیم تا اینکه از فروردین سال 96 پروژه اجرا را آغاز کردیم. ساخت بدنه سینما همراه با تأسیسات برق و الکتریکی آن با پیش‌بینی‌های قبلی شروع شد و نزدیک به دو ماه و نیم طول کشید تا اسکلت سینما شکل بگیرد که در نوع خودش رکوردی تازه بود.

وی افزود: بعد از آن، نصب تأسیسات الکتریکی و مکانیکی آغاز شد که در آن برای اولین بار از سیستم «ایر سیرکولاسیون» استفاده شد. معمولا در سینماها یک سیستم کلی تهویه در نظر گرفته می‌شود اما سیستم تهویه هوا در سینما گلشن برای هر سالن به طور مجزا است. سیستم آگوستیک صوت هم به شکلی طراحی شده است که صدا از آن نفوذ نمی‌کند. زخامت دیوار سالن‌ها 70 سانتی‌متر است و لایه‌هایی برای آن در نظر گرفته شده که دما و صوت را متناسب با آنچه تماشاچی‌ نیاز دارد، تنظیم می‌کند.
 
مدیر اجرایی پردیس گلشن گفت: شاید این نخستین پردیس سینمایی در مشهد باشد که از چهار سمت فضای آگوستیک در آن لحاظ شده است. اضافه بر این در کف سالن‌ها از موکت مخصوصی استفاده شده که استاندارهای لازم برای سالن سینما را دارد.
 
نیک‌خواه تصریح کرد: در شهریور ماه دکوراسیون داخلی تمام شد و وارد نصب صندلی‌ها شدیم. درباره صندلی‌ها تلاش کردیم موقعیتی داشته باشیم که درصد تفاوت کیفیت صندلی‌ها کم باشد اما بی‌شک طبیعی است که در هر سالنی صندلی‌ها از کیفیت‌های متفاوتی برخوردارند. شرکت «کریکس» سیستم صوتی و تصویری ما را تأمین کرده است و استانداردهای لازم را دارد.
 
وی ادامه داد: سیستم اعلام و اطفاء حریق از دیگر ویژگی‌های بارز این سینما است که یک جورهایی منحصر به فرد است. ما سه سطح داریم که در آن اطفاء حریق صورت می‌گیرد. یک سطح در سقف‌ها و زیر سقف‌ها و یک سطح در کف قرار گرفته که نسبت به اعلام و اطفاء حریق در زمان لازم به طور خودکار اقدام می‌کند. در سیستم شبکه و دوربین‌های مدار بسته هم هیچ نقطه کوری در سینما نداریم و همیشه تمام زوایا قابل بررسی است.
 
این فعال فرهنگی خاطرنشان کرد: در واقع برای تماشاچی، فیلم در قالب یک سناریو اکران می‌شود و به ترتیب نورهای 1 و 2 و 3 روشن می‌شود و برنامه اکران مشخص است. درباره آموزش نیروهای کادر سینما باید بگویم همه کادر سینما چه در قسمت فنی و چه اداره سالن‌ها، برای گذراندن دوره‌های تخصصی به تهران رفته‌اند و دوره‌های لازم را دیده‌اند.
 
مدیر داخلی و اجرایی پردیس سینمایی گلشن خاطرنشان کرد: در زمینه تصویر، سیستم پردازش و پخش لیزر را داریم که در هر چهار سالن به شکل لیزر تصویر را به روی پرده پرتاب می‌کند. پرده نقره‌ای ما پرده‌ MDI-strong است که شاخص مهمی برای سینما به شمار می‌رود. سالن 1پردیس سینمایی گلشن فقط 26 بلندگوی جانبی برای سیستم صوت دارد و در فیلمی چون « به وقت شام» که 124پرده صوت در تصویر دارد، صدا از هشت کانال مجزا در سالن‌ها پخش می‌شود. این را هم باید اضافه کنم که سیستم صوتی سینما قابلیت پوشش برنامه‌های همایشی را هم دارد.

 

 

به نقل از ایسنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: