استاندار خراسان رضوی گفت: توافق مدیر کل صنایع دستی و گردشگری استان با شورای شهر و شهرداری مشهد عینا توسط معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی تایید شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس،علی رضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی با اشاره به این که هیچ اختلافی بین شهرداری و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای بازپیرایی پیشخوان آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی وجود ندارد گفت: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به شدت از این امر حمایت کرده اند.

وی با اشاره به این که توافق مدیر کل صنایع دستی و گردشگری استان با شورای شهر و شهرداری مشهد عینا توسط معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی تایید شده است افزود:شهرداری بازپیرایی پیشخوان آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی را اجرایی خواهد کرد.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به این که در سفر اخیر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مشهد فعالیت و آغاز به کار شورای احیای مجموعه تاریخی توس بررسی شده است گفت: با همکاری رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و نیز برخی از وزاری مربوط به مباحث حفظ واحیای ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی آرامگاه فردوسی وایجاد زمینه توسعه زیر بنایی برای ساکنان روستا‌های اطراف این منطقه پیگیری و اقداماتی انجام خواهد شد.

 

 

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان


 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: