معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی گفت: درگیری‌ها و تیراندازی با اشرار و قاچاقچیان در مرزهای استان در سال گذشته 105 مورد بوده است که نشان از افزایش حدود دو و نیم درصدی دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی بابیان اینکه سال گذشته 31 جلسه شورای تأمین در استان برگزار شد، اظهار داشت: این جلسات 724 مصوبه داشته است و در شهرستان‌ها نیز 701 جلسه برگزارشده که 3 هزار و 20 مصوبه مربوط به شهرستان‌های استان می‌باشد و 95 درصد مصوبات نیز اجرایی شده است.

وی افزود: مدیریت مطلوب 570 تجمع، تشکیل مجمع خیرین امنیت یار، برقرار حفاظت و امنیت 422 شخصیت دارای رده حفاظتی به استان، تشکیل قرارگاه نوروزی امام علی و تجهیز و ساماندهی 56 ایستگاه شهری، راه‌اندازی قرارگاه امام رضا(ع) در میدان بیت‌المقدس، ایجاد قرارگاه امنیتی انتظامی در حاشیه شهر مشهد و راه‌اندازی 53 ایستگاه ثابت و موقت جاده‌ای از فعالیت‌های صورت گرفته‌شده در حوزه امنیتی و انتظامی می‌باشد.

معاون استاندار با اشاره به اجرای طرح کنترل الکترونیکی و اپتیکی در مرزهای شرق کشور گفت: 5 دوربین دید در شب با شعاع 5 کیلومتر و اعتباری معادل 20 میلیون ریال در مرزهای استان نصب‌شده است.

وی افزود: اصلاح، تصویب و ابلاغ طرح حریم امنیتی مرزهای استان با رویکرد حداکثری کاهش حریم  و اجرای طرح ماسه آسفالت 24 کیلومتر راه مرزی بااعتبار 5 میلیارد ریال  از دیگر فعالیت‌های صورت گرفته سال گذشته در حوزه مرز می‌باشد.

حسینی گفت: اجرای شبکه آب‌رسانی به دورترین پاسگاه مرزی در نوار شرق به طول 12 کیلومتر بااعتبار 4.5 میلیارد ریال  و برق‌رسانی 98 درصد پاسگاه‌های مرزی استان از دیگر فعالیت‌های حوزه مرز می‌باشد.

وی دستگیری متجاوزین غیرقانونی در سال گذشته را 550 نفر ذکر کرد و اظهار داشت: این تعداد نسبت به سال  95 بیش از 195 درصد رشد را نشان می‌دهد.

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی افزود: درگیری‌ها و تیراندازی با اشرار و قاچاقچیان در مرزهای استان 105 مورد بوده که نشان از افزایش 129 درصدی دارد.

حسینی یادآور شد: کشفیات مواد مخدر در مرزهای استان 3.4 تن بوده است این در حالی است که کشفیات مواد مخدر در سطح استان 33 تن است و نشان از رشد 9 درصدی دارد . این امر نشان از ورود مواد مخدر از دیگر استان‌های کشور به خراسان رضوی می‌باشد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: