سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی از ورود هشت میلیون و 927 هزار و 42 نفر به استان از روز 25 اسفند سال گذشته تا هفتم فروردین ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس به نقل ازاداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، مهدی فروزان با اعلام این خبر افزود: این میزان ورود زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 8.8 درصد رشد دارد.

وی افزود: 705 هزار و 74 نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به استان وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، 1.9 درصد کاهش داشته است.

مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: 245 هزار و 428 نفر از این افراد نیز با قطار به استان سفر کرده اند که با رشد 4.5  درصدی همراه بوده است.

فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه ها به استان وارد شده اند را  نیز 157 هزار و 276 نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته 9 درصد کاهش دارد.

وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز 25 اسفند سال گذشته تا هفتم فروردین ماه سال جاری به استان وارد شده اند هم هفت میلیون و 819 هزار و 264 نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد 8.8 درصدی مواجه بوده است.

 سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در خصوص آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد مقدس هم گفت: از روز 25 اسفند سال گذشته تا هفتم فروردین ماه  سال جاری ماه پنج میلیون و 300  هزار و 20 نفر به این کلانشهر وارد شده اند که در مقایسه با سال گذشته، 9 درصد رشد دارد.

فروزان افزود: 520 هزار و 971 نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به  مشهد مقدس وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، یک  دهم درصد کاهش داشته است.

مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: 245 هزار و 428  نفر از این افراد نیز با قطار به مشهد مقدس سفر کرده اند که با رشد 4.5 درصدی همراه بوده است.

فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد به مشهد مقدس وارد شده اند را  نیز 156 هزار و 741 نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته 9  درصد کاهش داشته است.

وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز 25 اسفند سال گذشته تا هفتم فروردین ماه سال جاری به مشهد مقدس وارد شده اند هم چهار میلیون و 376 هزار و 880 نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد 11 درصدی مواجه بوده است.

گفتنی است؛ متوسط ورود روزانه زائر و گردشگر به استان 811 هزار و 549 نفر و این آمار برای مشهد مقدس 481 هزار و 820 نفر می باشد.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: