معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگاران عملکرد حوزه سیاسی استان را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی با اشاره به برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا با رویکرد مشارکت حداکثری، امنیت، سلامت و قانون گرایی اظهار داشت: تلاش گردید که به همکاری تمامی احزاب و ستادهای کاندیداهای انتخاباتی فضای استان مدیریت شود و علیرغم تلاش های گسترده بدخواهان برای ایجاد تنش در انتخابات، مراحل تبلیغات و برگزاری انتخابات به نحو مناسب مدیریت و برگزار گردید.

وی افزود: پس از انتخابات هم تلاش شد که فضای رقابتی را به فضای همکاری و تعامل سازنده تبدیل نمائیم.

معاون استاندار تقویت و کارکردی نمودن خانه احزاب در چارچوب قوانین و شفاف‌سازی تعاملات دستگاه‌های اجرایی با احزاب را از دیگر فعالیت های صورت گرفته در حوزه سیاسی دانست و اظهار داشت:53 حزب و تشکل سیاسی  شامل  28 حزب اصلاح طلب 18 حزب اصولگرا و 7  حزب مستقل و اعتدالگرا در استان فعالیت می کنند و  25 دفتر فرعی احزاب در سال گذشته در شهرستان های استان راه اندازی شده است. همچنین  12 جلسه با احزاب و تشکلهای سیاسی در سال گذشته برگزار شده است.

 حسینی رویکرد شاخص در انتصابات را  شایسته سالاری و بکارگیری جوانان و بانوان دانشت و گفت: درسال گذشته، 3 فرماندار ، پنج معاون فرماندار و 7 بخشدار جدید منصوب شدند و میانگین تحصیلات فرمانداران، معاونین فرمانداران و بخشداران از لیسانس به فوق‌لیسانس ارتقاء یافته است.

وی بیان کرد: رویکرد انتصاب فرمانداران رویکرد اعتدال بوده است و در مدت خدمت اینجانب در معاونت سیاسی یازده فرماندار منصوب یا جابجا شده اند.

وی اظهار داشت: همچنین در حوزه مدیران کل سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی 8 مدیر کل جدید در حوزه های بنیاد شهید و امور ایثارگران، کتابخانه های عمومی، میراث فرهنگی، تعاون کار و رفاه اجتماعی، سازمان دامپزشکی، مدیر کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مدیر کل آموزش و پرورش منصوب شده اند.

وی افزود: 66 درصد معاونین فرمانداران و 56 درصد بخشداران متولد دهه 50  و 10درصد معاونین فرماندار و 7 درصد بخشداران متولد دهه 60 می باشند  و وابستگی آنان به خانواده ایثارگران و ایثارگری افزایش قابل توجه یافته است.

وی گفت: 73 نفر از بانوان استان در سطوح مدیریتی  شامل 3 مدیر کل، 20 رئیس اداره شهرستان و معاون،50 معاون مدیر کل و مشاور فرماندار اشتغال به کار دارند و حدود 64589 نفر از جمعیت کارمندان دولت در استان را بانوان به خود اختصاص داده اند.

حسینی تصریح کرد: تعداد دهیاران زن استان 96 نفر، تعداد زنان شوراهای شهر 24 نفر و تعداد زنان شوراهای روستا 92 نفر می باشند.

 معاون استاندار در ادامه  با اشاره به جلسات مختلف برگزار شده گفت: برگزاری 4 جلسه کمیسیون کارگری و 6 جلسه کمیسیون دانشجویی استان و 67 جلسه در شهرستان‌‌ها در جهت افزایش تعاملات دولت و گروه‌های اجتماعی، تشکیل میز کارگری و برگزاری 4 نشست با نمایندگان تشکل‌های کارگری، برگزاری 5 نشست با اعضاء انجمن علوم سیاسی شاخه خراسان و اساتید علوم سیاسی دانشگاه آزاد، نشست صمیمانه استاندار با تشکل های دانشجویی و برگزاری 2 نشست با انجمن های علمی دانشجویی از دیگر فعالیت های سال گذشته حوزه سیاسی استان می باشد.

وی افزود:جلسات فصلی اتاق گفتگو اصحاب فرهنگ و هنر با دولت که زمینه ارتباط خوبی را جهت رفع مشکلات اهالی فرهنگ و هنر استان فراهم کرده است و جلسات ماهانه رؤسای محترم دانشگاه های استان و حوزه علمیه با استاندار با محوریت مسائل آموزش و پژوهش دانشگاهی و مشارکت دانشگاه ها در حل معضلات اجرایی استان از دیگر برنامه ها بوده است.

 حسینی با اشاره به برگزاری 18 نشست با  اقشار مختلف در راستای طرح تعامل گفتگوی دولت و مردم  اظهار داشت: بر اساس این طرح کل افراد جامعه به 25 قشر تقسیم شده‌اند که گفتگوی صمیمانه با اقشار 25 گانه مردم توسط استانداریها و فرمانداریها و نیز با حضور دستگاه های مختلف دولتی با طور جداگانه با این اقشار برگزار می‌گردد.

وی افزود:  تاکنون با 18 قشر شامل حقوقدانان و وکلا، پزشکان، معلمان، دانش آموزان، دانشجویان، کارآفرینان، زنان، جوانان، نخبگان، کارگران، تشکل های سیاسی، خیرین سلامت، احزاب سیاسی، اقوام و مذاهب، هنرمندان، استادان دانشگاه جلساتی برگزار شده است.

وی گفت:  هدف از برگزاری این نشست‌ها ارتباط صمیمانه و نزدیک با اقشار مختلف مردم است که در آن مسئولین دستاوردهای نظام  و دولت را در قلمرو خاص آن قشر تشریح می کنند ضمن آنکه مردم نیز مشکلات و خواسته های خود را طرح می نمایند و در نهایت قرار بر این است که افرادی از آن قشر به نمایندگی انتخاب و پیرامون مباحث مطروحه با همکاری دستگاه های دولتی مشکلات را پیگیری نمایند و این هسته انتخابی حلقه ارتباط دولت با آن قشر باشند.

معاون استاندار استراتژی دولت در خصوص مسائل سیاسی را ایجاد آرامش و تعادل ، افزایش انسجام، همگرایی و وحدت ملی در جامعه دانست و اظهار داشت: در این راستا توسعه مشارکت با مردم، انتخاب مدیران کارآمد و معتدل، ارتباط با احزاب و گروه های مختلف، ارتباط با دانشگاهیان و دانشجویان، کارگران، زنان، جوانان و اقوام مورد نظر بوده است.

وی افزود: از سوی دیگر ارتباط موثر با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و نخبگان سیاسی و اجتماعی از جمله سیاست های موثر و تعادل بخش در عرصه اقدامات سیاسی است که موجبات تعادل بخشی و اثر گذاری بیشتر را فراهم می سازد

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: