مدیرعامل بنیاد فرهنگی رضوی گفت: شبکه ملی "خادمیاران نوجوان رضوی" راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، محمد تقی فخریان ظهر امروز در افتتاحیه ویژه برنامه «جوانه مهر» که با حضور 3000 دانش‌آموز دختر و پسر سراسر کشور در مشهد مقدس برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به تاکیدات تولیت آستان قدس رضوی مبنی بر توسعه مفهوم «خدمت، خادم و مخدوم» و گسترش جغرافیای خدمت‌رسانی، این ویژه برنامه در نوروز 97 و مصادف با ولادت حضرت جوادالائمه(ع) اجرا خواهد شد.

وی بیان کرد: در این طرح 1300 دانش‌آموز دختر و 1700 دانش‌آموز پسر از اعضای تشکل‌های دانش‌آموزی 30 استان کشور و همچنین 2 هزار دانش آموز مدارس امام رضا(ع) و فرزندان کارکنان آستان قدس رضوی نشان خادمی خود را دریافت خواهند کرد.

فخریان با اشاره به اینکه دانش‌آموزان پس از بازگشت به شهر و دیار خود، خدمات گوناگونی را در قالب‌های مختلفی انجام خواهند داد، تصریح کرد: طبق هماهنگی که با حجت‌الاسلام حاج علی اکبری؛ رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور انجام شده دانش‌آموزان با حضور در ستادهای نماز جمعه استان‌ها یا در اماکن مذهبی و بقاع متبرکه خدمات مختلفی را ارائه خواهند داد.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی رضوی افزود: پل ارتباطی این افراد با آستان قدس رضوی مربیان خادمیار هستند که با راهنمایی آنان در حوزه‌های درسی و معیشتی به دانش‌آموزان مناطق محروم خدمت‌رسانی می‌کنند.

فخریان یادآور شد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده به مدت 3 روز میزبان دانش‌آموزان شهرستانی در مشهد مقدس هستیم که طی این مدت برنامه‌های فرهنگی مختلفی از جمله زیارت دوره، بازدید از موزه آستان قدس رضوی و اماکن گردشگری شهر مشهد اجرا خواهد شد.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: