استاندار خراسان رضوی گفت: 283 ایرانی که در زندان های ترکمنستان به سر می بردند در پی سفر اخیر رئیس جمهوری به این کشورآزاد و عصر امروز چهارشنبه از مرز لطف آباد وارد کشور شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس،به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان چهارشنبه شب پس از اتمام عملیات مبادله و تحویل گیری این زندانیان آزاد شده، گفت: تبادل زندانیان در راستای امضای توافق‌نامه همکاری  بین جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان در سفر اخیر رئیس‌جمهوری و انجام توافق معاضدت قضایی و تبادل زندانیان بین دو کشور انجام شد.

 وی گفت: طی این مدت پیگیری‌های جدی و گسترده‌ای هم از سوی وزارت کشور ، استانداری خراسان رضوی با همکاری و هماهنگی‌های دستگاه قضایی ، وزارت امور خارجه انجام شد که درسفر رئیس‌جمهور تبادل کامل زندانیان دو کشور به سرانجام مطلوب رسید.

وی عنوان کرد: عصر امروز تمامی ۲۸۳ ایرانی زندانی در ترکمنستان که عمده آنان هم راننده بودند، آزاد شده و از طریق مرز لطف آباد تحویل مرزبانی شدند. 

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: در بحث وضعیت پرونده‌های این افراد بر اساس همکاری قضایی صورت گرفته در مرحله بعد توسط دستگاه قضایی تصمیم گیری و اقدام می شود.

وی اظهار کرد: همچنین تعدادی از شهروندان ترکمنستانی که در ایران زندانی بودند، هم طی این مبادله  امروز آزاد و به کشورشان برگردانده شدند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: