رئیس سازمان دارالقرآن گفت: امسال همچون سال‌های گذشته طرح «با قرآن در زلال اعتکاف» در دو هزار مسجد کشور اجرایی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرش،مهدی قره‌شیخلو» رئیس سازمان دارالقرآن با اشاره به برگزاری طرح با قرآن در زلال اعتکاف اظهار داشت: امسال همچون سال‌های گذشته طرح با قرآن در زلال اعتکاف در دو هزار مسجد کشور اجرایی می‌شود.

وی از اعزام اساتید قرآنی به مساجد کشور خبر داد و افزود: اساتیدی به مساجدی که در آنها مراسم اعتکاف برگزار می‌شود اعزام خواهد شد تا فضای اعتکاف که با حضور جمع کثیری از نوجوانان و جوانان برپا می‌شود قرآنی شود.

قره‌شیخلو با اشاره به برنامه‌های قرآنی مراسم اعتکاف خاطر نشان کرد: در این سه روز فعالیت‌هایی همچون آموزش و اصلاح قرائت نماز و ختم قرآن کریم اجرایی می‌شود. همچنین تلاوت کلام وحی نیز در دو هزار مسجد کشور برپا می شود.

رئیس سازمان دارالقرآن از برگزاری مسابقات قرآنی در مراسم اعتکاف خبر داد و گفت: مسابقه‌ای قرآنی در سه بخش مفاهیم سوره مبارکه لقمان، نامه 31 نهج‌البلاغه و دعای مکارم الاخلاق و صحیفه سجادیه در مراسم اعتکاف تدارک دیده شده است که معتکفان می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند.

وی با بیان اینکه در این مسابقه 40 سوال تستی طراحی شده است، افزود: به 100 نفر از افرادی که به 35 سؤال پاسخ صحیح دهند به قید قرعه جوایزی اعطا خواهد شد.

قره‌شیخلو با اشاره به اینکه سال گذشته در مسابقه طرح با قرآن در زلال اعتکاف بیش از 400 هزار نفر شرکت کردند تصریح کرد: همچنین 150 هزار نفر از حضور اساتید اعزامی به مساجد بهره بردند که امیدواریم امسال نیز این طرح با موفقیت برگزار شود.

گفتنی است، طرح با قرآن در زلال اعتکاف 13 تا 15 رجب همزمان با 11 تا 13 فروردین در مساجد کشور برپا می‌شود.

 

 

به نقل از فارس

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: