فرمانده نیروی انتظامی کشور گفت: در حوزه قاچاق کالا نیروی انتظامی برخوردهای سختی را با متخلفان و سودجویان انجام داده و در این حوزه افراد شاخص شناسایی و پس از دستگیری تحویل مقام قضایی شده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سردار حسین اشتری دقایقی قبل در جمع خبرنگاران در محل فرماندهی انتظامی خراسان رضوی اظهار کرد: با توجه به شعار سال و تاکید رهبر انقلاب بر استفاده از کالای ایرانی، اقدامات نظارتی و برخوردها که از گذشته در نیروی انتظامی وجود داشت، تشدید شده است.

وی با بیان اینکه مصوبه استباده از کالای ایرانی در نیروی انتظامی سراسر کشور از سال‌ها قبل ابلاغ شده بیان کرد: یکی از حوزه‌های ماموریتی نیروی انتظامی در سراسر کشور بحث مقابله با سودجویان و متخلفان در حوزه قاچاق کالا است تا جایی که علاوه بر شناسایی افراد شاخص در این زمینه و معرفی متخلفان به دستگاه قضایی، برخوردهای سختگیرانه‌ای با تشکیلات باندی و گروهی آغاز شده است.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه در حوزه قاچاق کالا در سال گذشته متاسفانه 30 درصد افزایش را شاهد بودیم افزود: با توجه به افزایش برخوردها سال گذشته شاهد افزایش 14 درصدی کشفیات کالای قاچاق در سال گذشته به نسبت سال 95 بودیم.

اشتری در خصوص وضعیت امنیتی کشور در ایام نوروز گفت: خوشبختانه هیچگونه مشکل امنیتی را در کشور و مرزها شاهد نبودیم و مرزبانان غیور کشور جلوی توطئه‌های دشمنان را در مرزها گرفته و آن را مهار کرده‌اند.

وی با اشاره به تقویت نیروی انتظامی در خراسان رضوی بیان کرد: طبق آمارها در سال گذشته شاهد کاهش وقوع جرایم و افزایش کشفیات در حوزه‌های مختلف را داشته‌ایم که این به همت تدابیر اتخاذ شده فرمانده انتظامی این استان بوده است.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: با این وجود برای افزایش نظارت ها و برخوردها به خصوص در حاشیه شهر مشهد 14 کلانتری و پنج پاسگاه برای رسیدگی به مشکلات این حوزه در مشهد افزوده شده و این تقویت کماکان ادامه دارد.

اشتری در خصوص سوانح رانندگی در ایام نوروز بیان کرد: با وجود افزایش سفرها خوشبختانه شاهد کاهش تصادفات در سراسر کشور بوده‌ایم.

وی گفت: خستگی و خواب آلودگی، سبقت غیرمجاز، سرعت غیرمجاز و عدم توجه به جلو از مهم‌ترین تخلفات رانندگان بوده که منجر به وقوع تصادفات شده است.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: